زمینه بین‌المللی شدن بورس تهران با پیوستن ایران به سازمان همکاری‌های شانگهای فراهم شد.

زمینه بین‌المللی شدن بورس تهران فراهم شده است

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، «علی فکری»، رئیس سازمان سرمایه‌گذاری خارجی و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران در برنامه خبری صدا وسیما گفت:‌ جمهوری اسلامی ایران با سیاست گسترش همکاری با سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی امسال به عضویت رسمی پیمان شانگهای درآمد پیمانی که اعضای آن دارای ۳ میلیارد نفر از جمعیت جهان و ۲۰ درصد از تولید ناخالص جهان هستند و با پیوستن ایران به صورت رسمی به این سازمان به زیرساخت‌های کشورهای اعضای پیمان شانگهای دسترسی پیدا می‌کند.

رئیس سازمان سرمایه‌گذاری خارجی و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران اعلام کرد: بعد از پیوستن ایران به سازمان شانگهای ورود سرمایه‌گذاران خارجی به کشور ۲.۵ برابر شده است و طبق آمار گمرک جمهوری اسلامی ۴۰ میلیارد دلار تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری خارجی در کشور منعقد شده است.

راه‌اندازی بورس بین‌الملل و جذب نقدینگی از طرف سرمایه‌گذاران خارجی

همچنین رئیس کمیته سرمایه‌گذاری خارجی سازمان سرمایه‌گذاری خارجی نیز گفت: با پیوستن ایران به پیمان شانگهای زمینه توسعه صادرات برای شرکت‌های بورسی ایران فراهم شده و شرکت‌های بورسی می‌توانند با افزایش صادرات محصولات خود به کشورهای عضو پیمان شانگهای برای سهامداران و سرمایه‌گذاران خود سود بیشتری به دست آورند و امکان توسعه صادرات برای آنها فراهم شود.

مرسلی افزود: زمینه راه‌اندازی بورس بین‌المللی در کشور فراهم شده و با راه‌اندازی بورس بین‌الملل زمینه جذب نقدینگی از طرف سرمایه‌گذاران خارجی در کشور آماده شده است.

در این مورد رئیس سازمان بورس قبلاً اعلام کرده بود که از نظر قوانین و مقررات امکان حضور سرمایه‌گذاران خارجی در بورس ایران فراهم شده است و حتی می‌توانیم شعبه‌ای از بورس بین‌الملل در مناطق آزاد کشور مانند منطقه کیش راه‌اندازی کنیم و متقاضیان می‌توانند درخواست خود را به سازمان بورس ارائه کنند از نظر زیرساخت همه امکانات برای تشکیل بورس بین‌الملل فراهم شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.