قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه تحت تاثیر ضعیف شدن ارزش دلار آمریکا و رشد فشارهای تورمی افزایش یافت و نزدیک به بالاترین قیمت چهار ماه و نیم گذشته ایستاد.

طلای جهانی صعود کرد

به گزارش کارآفرین نیوز ، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۸۸۵ دلار و ۵۷ سنت رسید. بهای معاملات این بازار هفته گذشته تا مرز ۱۸۸۹ دلار و ۷۵ سنت پیش رفته بود که بالاترین قیمت از هشتم ژانویه است.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۴ درصد افزایش، ۱۸۸۷ دلار و ۴۰ سنت معامله شد.

به گفته مارگارت یانگ، استراتژیست دیلی فارکس، شاخص دلار آمریکا نسبتا ضعیف مانده و شاخص مدیران خرید بخش تولید و خدمات آمریکا و اروپا چشم انداز تورم در ماه های پیش رو را تقویت کرده است. کاهش اخیر رمزارزها هم جذابیت طلا را به عنوان سرمایه گذاری جایگزین مورد توجه قرار داده است. روند صعودی طلا بسیار قوی بوده و احتمالا سطح روانی مهم ۱۹۰۰ دلار را در روزهای آینده به چالش می کشد.

دلار نزدیک به پایین ترین حد خود در سه ماه اخیر در برابر یورو و سایر ارزهای اروپایی ایستاد و طلا را برای خریداران غیرآمریکایی ارزانتر کرد.افزایش ریسک های تورمی بازارها را پس از آماری که رشد قیمت های مصرفی و اوج گیری فعالیت کارخانه ای را نشان داد، وحشت زده کرد و جذابیت طلا به عنوان پناهگاه دارایی در برابر تورم را تقویت کرد.

موجودی طلای "اس پی دی آر گلد تراست" که بزرگترین صندوق ETF طلا در جهان است روز جمعه ۰.۶ درصد رشد کرد و به ۱۰۴۲.۹۲ تن رسید که گویای تجدید علاقه سرمایه گذاران به طلاست.عامل دیگری که از افزایش قیمت طلا پشتیبانی کرد، کاهش ۱۳ درصدی بیت کوین در روز یکشنبه بود و کاهش ارزش این رمزارز از اوجی که امسال داشت را به ۵۰ درصد رساند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری یک درصد صعود کرد و به ۲۸۱۰ دلار و ۳۲ سنت رسید. بهای هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد افزایش، به ۲۷ دلار و ۶۴ سنت رسید. بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد افزایش، به۱۱۷۳ دلار و سه سنت رسید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =