رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: تعهد کمیته امداد برای ایجاد اشتغال در سال جاری ۱۰۰ هزار شغل است.

۱۰۰ هزار فرصت شغلی توسط کمیته امداد ایجاد می‌شود

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از ایرنا، مرتضی بختیاری درباره منابع تبصره ۱۶ و ۱۸ قانون بودجه و سهم کمیته امداد امام خمینی اظهار داشت:‌ سال ۱۴۰۱ از محل منابع تبصره ۱۶ قانون بودجه مبلغ ۲۵ هزار میلیارد تومان سهم کمیته امداد امام خمینی (ره) بود که در نهایت این منابع موجب ایجاد ۴۲۰ هزار اشتغال برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) شد.

‌وی افزود: امسال هم منابع ایجاد اشتغال در قالب تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۲ و از طریق حساب‌های پیشرفت و عدالت استانی خواهد بود که قرار است ۳۵ هزار میلیارد تومان منابع برای ایجاد اشتغال اختصاص داده شود و ۱۰۰ هزار فرصت شغلی توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) از محل منابع تبصره ۱۸ ایجاد خواهد شد.

گفتنی است دولت برای ایجاد توازن و تعادل منطقه‌ای در قانون بودجه ۱۴۰۲ در بند «ب» تبصره ۱۸ قانون بودجه پیش‌بینی کرده که حساب‌های پیشرفت و عدالت در همه استان‌ها ایجاد شود و تاکنون ۱۵۰۰ میلیارد تومان منابع از سوی سازمان برنامه و بودجه اختصاص یافته که قرار است، این منابع از سوی خزانه کشور به حساب‌های پیشرفت و عدالت واریز شود.

منابع حساب‌های پیشرفت و عدالت با هدف ایجاد اشتغال و انجام طرح‌های اولویت‌دار در استان‌ها در قالب تسهیلات و با مصوبه شورای برنامه‌ریزی استانی به متقاضیان بخش خصوصی و تعاونی و همچنین مددجویان کمیته امداد پرداخت شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.