معاون وزیر نفت گفت: تولید محصولات با ارزش افزوده بیشتر به متنوع‌تر شدن سبد محصولات پتروشیمی منجر خواهد شد.

نقش راهبردی پدافند غیرعامل در توسعه صنعت پتروشیمی مؤثر و حیاتی است

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مرتضی شاهمیرزایی گفت: نظام جامع پدافند غیرعامل صنعت نفت با محوریت شرکت ملی صنایع پتروشیمی که با همکاری سایر ارکان صنعت نفت تدوین می‌شود می‌تواند به ایجاد یک گفتمان واحد در پدافند غیرعامل منجر شود.

وی با بیان اینکه توسعه پتروشیمی در سال‌های آتی به تحول در صنعت نفت منجرخواهد شد و نفت و گاز با تبدیل به محصولات نهایی روند خام‌فروشی را کاهش می‌دهد، گفت: تولید محصولات با ارزش افزوده بیشتر به متنوع‌تر شدن سبد محصولات پتروشیمی منجر خواهد شد و در این مسیر نقش پدافند غیرعامل تعیین‌کننده خواهد بود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: تدوین نظام جامع پدافند غیرعامل صنعت نفت می‌تواند به‌عنوان الگویی برای سایر صنایع بزرگ کشور در بحث پدافند غیرعامل استفاده شود.

شاهمیرزایی ادامه داد: استفاده از دانش و فناوری روز جهان و تجربه‌های موفق موجود در وزارتخانه‌ها و شرکت‌های بزرگ کشور در تدوین نظام جامع پدافند غیرعامل صنعت نفت می‌تواند قابل استفاده باشد.

وی به نقش تأثیرگذار پدافند غیرعامل در توسعه هاب‌های جدید پتروشیمی اشاره کرد و گفت: در این مناطق تمام جوانب از سوی هلدینگ‌ها و شرکت‌های پتروشیمی در مسیر ساخت طرح‌ها باید مورد توجه قرار گیرد و شرکت ملی صنایع پتروشیمی آماده هرگونه همکاری و حمایت لازم است.

استفاده از توانمندی نخبگان در تدوین نظام جامع پدافند غیرعامل صنعت نفت

وحیدرضا زیدی‌فرد، معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت نیز در این نشست با اشاره به عملکرد مطلوب، همچنین وجود ظرفیت‌های بسیار مطلوب در مدیریت اچ‌اس‌ئی شرکت ملی صنایع پتروشیمی اظهار کرد: باید از دستاوردها و تجربه‌های موجود برای تدوین نظام جامع پدافند غیرعامل صنعت نفت به بهترین شکل بهره برد تا نتایج کامل‌تر و جامعی تحقق یابد.

وی افزود: کارگروه تشکیل‌شده برای تدوین این نظام‌نامه، همگی از نخبگان و برترین‌های پدافند غیرعامل کشور هستند و با استفاده از این جمع متخصص و کارآمد می‌توان سندی کاربردی را تدوین و نهایی کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.