سرپرست دفتر اقتصاد مسکن راه و شهرسازی با اشاره به جهش خوداظهاری اشخاص حقیقی در سامانه ملی املاک و اسکان گفت: تعداد خوداظهاری اشخاص حقیقی به ۷۴۱ هزار و ۵۹۳ شخص حقیقی افزایش یافته است.

جهش خوداظهاری اشخاص حقیقی در سامانه ملی املاک و اسکان

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از فارس، تعداد اشخاص حقیقی که در تیرماه سال جاری مالکیت خود در سامانه ملی املاک و اسکان را اظهار کرده‌اند، از ۱۶۰ هزار و ۵۳۶ شخص حقیقی به ۷۴۱ هزار و ۵۹۳ شخص حقیقی افزایش یافت و ۴.۶ برابر شد.

این اتفاق در شرایطی رقم می‌خورد که از شهریور ماه سال ۱۴۰۱ تا خرداد ۱۴۰۲ افراد خوداظهاری شده، کمتر از ۲۰۰ هزار شخص بوده است.

ضمانت اجرایی آموزش و پرورش به جهش در خوداظهاری ختم شد

در این راستا ابوالفضل نوروزی، سرپرست دفتر اقتصاد مسکن راه و شهرسازی با اشاره به دلیل جهش خوداظهاری اشخاص حقیقی در سامانه ملی املاک و اسکان گفت: انجام ضمانت اجرایی خدمات وزارت آموزش و پرورش دلیل جهش در آمار خوداظهاری مردم بوده است.

۳.۵ میلیون شخص حقیقی در سامانه املاک خوداظهاری کردند

بر اساس آمار میزان خوداظهاری اشخاص حقیقی تنها در مرداد ماه سال ۱۴۰۱ نسبت به تیرماه مثبت بود که علت آن نیز انجام ضمانت اجرایی وزارت راه‌وشهرسازی در طرح‌های حمایتی مسکن بود.

هم اکنون تا ۷ مرداد ماه سال جاری، مالکینی که در سامانه املاک خوداظهاری کرده‌اند، ۳ میلیون و ۴۳۵ هزار و ۲۵۴ مالک حقیقی و حقوقی بوده‌اند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.