مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با تاکید بر ساخت ۶۰۰ هزار واحد مسکونی جدید در کشور از ایجاد یک شهر بین‌المللی و متناسب با تجربه‌های جهانی برای نخستین بار در کشور خبر داد.

نخستین شهر بین‌المللی ایران ساخته می‌شود

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از شرکت عمران شهرهای جدید، «علیرضا جعفری»، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در تشریح عملکرد این حوزه در دولت سیزدهم بیان کرد: شهرهای جدید با مأموریت مدیریت جمعیت کلانشهرها برای ایجاد یک سکونتگاه مناسب با الگوی زیست ایرانی – اسلامی تلاش دارد تا اراضی بالقوه کشور را به یک محیط مناسب شهری تبدیل کند. از سوی دیگر ساخت ۶۰۰ هزار واحد مسکونی جدید نیز در در این دوره در دستور کار شرکت عمران شهرهای جدید قرار گرفته و در دست اقدام است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه با تأکید براینکه مسکن‌سازی متناسب با رویکرد شهرسازی در شهرهای جدید دنبال می شود، گفت: ما صرفا به دنبال ساخت مسکن نبوده و شهرسازی نیز در پروژه‌های ما حائز اهمیت است. دولت سیزدهم در کنار زندگی فردی و خانوادگی به زندگی اجتماعی شهروندان نیز اهمیت داده و به دنبال ارتقای کیفیت زندگی اجتماعی آن‌ها نیز است، به همین منظور پروژه‌های روبنایی و زیربنایی و همچنین آماده‌سازی اراضی همزمان با ساخت پروژه‌های مسکونی در این حوزه به جدیت مورد پیگیری قرار دارد.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ادامه داد: با تأکیدات وزیر راه و شهرسازی ایجاد دسترسی سریع، ایمن و ارزان بین شهرهای جدید و شهرهای مادر و همچنین بحث اشتغال‌زایی باید بویژه در اقدامات و پروژه‌های عمرانی در این شهرها موردتوجه قرار گیرد.

جعفری در ادامه بر لزوم انجام مطالعات در ابعاد گوناگون در فرآیند برنامه‌ریزی‌های توسعه شهری تأکید کرده و گفت: مطالعات حوزه اجتماعی و فرهنگی در این بخش اولویت داشته و زیربنای آن همزمان با ساخت مسکن و از ابتدا باید مدنظر قرار گیرد.

وی با اشاره به شناسایی ۲۷ نقطه در نوار ساحلی کشور برای ساخت شهر و شهرک های جدید گفت: این مناطق که با اهداف ارتقای اقتصاد دریامحور، پتروشیمی، مولد کشاورزی و هدایت جمعیت به نوار جنوبی انتخاب شده اند، باید با الگو و معماری جدید برمبنای زیست ایرانی – اسلامی شکل گرفته و دارای ظرفیت مناسب در حوزه اشتغال، اقتصاد و سکونتگاه با کیفیت باشند تا استقبال از آنها طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده صورت بگیرد.

وی در پایان سخنان خود از ایجاد یک شهر بین‌المللی و متناسب با تجربه‌های جهانی برای نخستین بار در کشور خبر داد و گفت: ساخت شهر جدید خلیج‌فارس در زمینی به وسعت ۲۰ هزار هکتار در شهر بندرعباس در دستور کار شرکت عمران شهرهای جدید قرار گرفته است که رویکردی بین‌المللی داشته و تمامی مباحث فرهنگی، هویت‌بخشی، دانش‌بنیانی و هوشمندسازی را در خود جای داده است و می‌تواند به خوبی توانایی جوانان ایرانی در حوزه شهرسازی را در رقابت با سایر شهرهای جهان را نشان دهد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.