وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر تقویت همکاری‌های صنعت و دانشگاه از امضای تفاهم‌نامه ۶ دانشگاه با شرکت خودروسازی سایپا خبر داد که بر اساس آن ۱۰۰۰ دانشجو از مهر ماه امسال بورسیه این شرکت می‌شوند.

۱۰۰۰ دانشجو، بورسیه خودروسازی می‌شوند

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از بازار، محمدعلی زلفی‌گل در جلسه مشترک رؤسای ۶ دانشگاه صنعتی و مدیرعامل سایپا با موضوع بورسیه ۱۰۰۰ دانشجو در رشته‌های موردنیاز سایپا گفت: این تفاهم‌نامه یک الگو در این مسیر است و می‌تواند راه برای تعریف بورسیه با سایر شرکت‌های بزرگ صنعتی و تولیدی باز کند.

وی گفت: امضای این تفاهم‌نامه در راستای توجه به اشتغال دانش‌آموختگان است که از تاکیدات مقام معظم رهبری است و علاوه بر اینکه آینده شغلی دانشجویان را تضمین می‌کند برای شرکت سایپا هم یک افتخار است که در راستای مسئولیت اجتماعی با دانشگاه همکاری می‌کند.

قائم مقام وزیر علوم: همکاری با دانشگاه پیشرفت صنعت را مضاعف می‌کند
محمد سلیمانی هم در این جلسه افزود: ظرفیت‌های پژوهشی و فناوری زیادی در دانشگاه وجود دارد که اگر صنایع از این ظرفیت استفاده کنند، پیشرفت کشور چند برابر می‌شود.

قائم مقام وزیر علوم در تشریح این تفاهم‌نامه گفت: با امضای این تفاهم‌نامه، از مهرماه امسال ۱۰۰۰ دانشجوی دوره کارشناسی در رشته‌هایی که در دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسری اعلام می‌شود بورسیه سایپا می‌شوند. بر این اساس در دوره تحصیل حقوق دریافت می‌کنند و بعد از تحصیل هم در شرکت سایپا استخدام می‌شوند.

وی افزود: این تفاهم‌نامه به سایپا کمک می‌کند تا افراد نخبه و توانمند را با انجام مصاحبه از میان داوطلبان واجد شرایط کنکور سراسری انتخاب کند و سرمایه انسانی شرکت خود را بهبود ببخشد.

مدیرعامل سایپا: همکاری ما با دانشگاه فراتر از بورسیه است
مدیرعامل شرکت خودروسازی سایپا نیز در این نشست گفت: همکاری ما با دانشگاه فراتر از بورسیه است و با دانشگاه‌ها قرارداد همکاری اجرایی می‌بندیم تا در زمینه‌های تولید خودرو و راه‌اندازی کارخانه‌های جدید با ما همکاری کنند.

تیموری افزود: اخیرا با دانشگاه صنعتی شاهرود تفاهم‌نامه‌ای منعقد کردیم که بر اساس آن، دانشگاه در تمام مراحل احداث کارخانه زامیاد دیزل در شاهرود با ما همکاری می‌کند.

مدیرعامل سایپا با اشاره به اینکه اولین قرارداد همکاری ما با دانشگاه صنعتی شریف بوده است و امروزه تعدادی از دانش‌آموختگان این دانشگاه در سطح مدیریتی با شرکت سایپا همکاری دارند گفت: در سایپا به روی همه دانشگاه‌های صنعتی باز است و آماده همکاری با آن‌ها هستیم.

معاون آموزشی وزیر علوم: ضوابط آموزشی همکاری با صنایع تدوین شده است
معاون آموزشی وزیر علوم در این نشست گفت: ضوابط آموزشی همکاری با صنایع در شورای عالی گسترش و شورای عالی برنامه‌ریزی تدوین شده است.

۱۰۰۰ دانشجو، بورسیه خودروسازی می‌شوند

قاسم عموعابدینی افزود: در سال گذشته اولین بورسیه دانشگاه و صنعت در دانشگاه یزد اجرا شد و با استفاده از این تجربه، ضوابط این نوع آموزش به تصویب مراجع ذی صلاح وزارت علوم رسید.

وی افزود: در روش ارتباط با صنعت در دوره کارشناسی ۱۰۰ واحد به دروس عمومی و تخصصی و ۴۰ واحد به دروس ارتباط با صنعت اختصاص دارد که از این ۴۰ واحد، ۲۵ واحد به دروس موردنیاز صنعت پیشنهاد دهنده بورسیه و ۱۵ واحد به کارورزی، کارآموزی و پروژه دانشجویان مرتبط است.

عموعابدینی گفت: در واقع در این روش، ۸ واحد درسی به واحدهای دوره کارشناسی اضافه شده است.

اسامی دانشگاه‌ها و رشته‌های تحصیلی
دانشگاه‌های صنعتی شریف، امیرکبیر، خواجه نصیرالدین طوسی، علم و صنعت ایران، شهید بهشتی و تهران در قالب این تفاهم‌نامه با سایپا همکاری دارند، و دانشگاه صنعتی شاهرود نیز قبلا با شرکت زامیاد قرارداد همکاری منعقد کرده است.

رشته‌های مهندسی صنایع، مهندسی مکانیک، مهندسی برق الکترونیک، مهندسی متالوژی، مهندسی کامپیوتر نرم‌افزار، مهندسی شیمی- پلیمر رشته‌های مورد نیاز شرکت سایپا در این تفاهم‌نامه هستند.

ضوابط و شرایط پذیرش دانشجو به عنوان بورسیه سایپا در دفترچه انتخاب رشته‌های آزمون سراسری که به‌زودی منتشر می‌شود، اعلام خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.