بانک سرمایه گذاری گلدمن اعلام کرد با وجود احتمال بالای آغاز دوباره صادرات ایران در ماه جولای (تیرماه )‌ قیمت نفت خام برنت تا سه ماهه چهارم سال جاری میلادی به ۸۰ دلار در هر بشکه می‌رسد.

بازگشت ایران به بازار نفت ، قیمت را به ۸۰ دلار می رساند

 به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از رویترز، بانک سرمایه گذاری گلدمن ساچز اعلام کرد، با بازگشت احتمالی تولید نفت ایران، تقاضا هم افزایش خواهد یافت.

  این بانک طی یادداشتی اعلام کرد: با توجه به افزایش تقاضا به خاطر واکسیناسیون گسترده کرونا، احتمال قیمت بالاتر نفت هنوز وجود دارد. هفته گذشته به دنبال سخنان رئیس جمهوری ایران در مورد آمادگی آمریکا برای برداشتن تحریم‌های نفتی، بانکداری و کشتیرانی این کشور، قیمت نفت کاهش یافت.

 گلدمن ساچز اعلام کرد بهبود تقاضا در بازارهای پیشرفته، ضربه اخیر همه‌گیری کرونا به مصرف نفت و روند آهسته‌تر بهبودی در جنوب آسیا و آمریکای لاتین را جبران  می‌کند.

 این بانک سرمایه‌گذاری عقیده دارد تقاضای جهانی ۴.۶ میلیون بشکه در روز تا پایان سال جاری میلادی افزایش می‌یابد و بیشترین افزایش طی سه ماه آینده خواهد بود. «با تسریع واکسیناسیون و برداشته شدن محدودیت‌ها، حمل و نقل به سرعت در آمریکا و اروپا افزایش می‌یابد و فعالیت‌های صنعتی هم رونق می‌گیرند».

 این بانک همچنین انتظار دارد اوپک و متحدانش از جمله روسیه طی ائتلاف اوپک پلاس، هرگونه افزایش تولید ایران را با توقف افزایش تولید خود در نیمه دوم ۲۰۲۱ جبران کنند. به این ترتیب تأثیر منفی ورود ذخایر نفت ایران به بازار از بین خواهد رفت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.