مدیرعامل بانک مسکن و رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تفاهم نامه احداث ۳ هزار واحد مسکونی برای کادر درمان امضا کردند.

امضای تفاهم نامه احداث ۳ هزار واحد مسکونی برای کادر درمان

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از بانک مسکن تفاهم نامه همکاری این بانک و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با حضور محمود شایان و علیرضا زالی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به منظور تأمین تسهیلات ساخت ۳ هزار واحد مسکونی ویژه دانشگاهیان و کارکنان این دانشگاه در محل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران امضا شد.

 شایان در آئین امضای این تفاهم نامه گفت: انتظار همکاری همه دستگاه‌ها با کارکنان، کادر درمان و همکاران وزارت بهداشت و درمان در سطوح مختلف که حدود ۱۵ ماه در خط مقدم مقابله با این ویروس قرار دارند، به حق و به جا است. ما در بانک مذکور هم وظیفه قانونی و هم وظیفه اجتماعی خود می‌دانیم، در این شرایط سختی که کادر درمان و کارکنان دانشگاه‌های علوم پزشکی با این ویروس منحوس کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند و از جان خود به عنوان با ارزش ترین سرمایه هر انسان می‌گذرند، در کنار آنها باشیم.

وی با بیان اینکه همکاری بانک برای تأمین مالی ساخت مسکن برای کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی یک قدم کوچک در برابر این همه از خودگذشتگی مدافعان سلامت است، تاکید کرد: یکی از دغدغه‌های کارکنان هر سازمان که بخش عمده‌ای از هزینه را در سبد خانوار دارد، مسکن است.

مدیرعامل بانک مسکن گفت: اگر ما بتوانیم مشکل مسکن کارکنان یک سازمان را برطرف کنیم عملاً توانستیم به درآمدزایی خانوار کمک کنیم چرا که اگر سبد هزینه کاهش یابد، سبد درآمد خانوار افزایش پیدا می‌کند.

در قالب این تفاهم نامه تسهیلات ساخت ۳ هزار واحد مسکونی برای کارکنان دانشگاه تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان برای هر واحد از طرف بانک تأمین می‌شود، اما فارغ از این تفاهم نامه، دانشگاه علوم پزشکی می‌تواند از تسهیلات ۴۵۰ میلیون تومانی ساخت مشروط به استفاده از فناوری‌های نوین در فرایند ساخت بهره مند شود.

مدیرعامل این بانک با اشاره به دستورالعمل اخیر بانک برای افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن به روش فناوری‌های نوین با هدف صرفه‌جویی در انرژی گفت: بر اساس این دستورالعمل انبوه سازانی که از فناوری‌های نوین ساخت استفاده کنند می‌توانند تا سقف ۴۵۰ میلیون تومان برای هر واحد تسهیلات دریافت کنند در حالی که تسهیلات ساخت برای واحدهای مسکونی عادی ۲۰۰ میلیون تومان است. به عبارتی بانک در شرایط تنگنای مالی سقف تسهیلات ساخت به روش فناوری‌های نوین را بیش از ۱۰۰ درصد افزایش داده است.

هدف ما این است که در قالب شهرک سازی با رایزنی با وزارت راه و شهرسازی همکاری لازم را با دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی داشته باشیم.

در این جلسه  رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به خدمات بهداشتی و درمانی ارائه شده توسط این دانشگاه به ویژه در دوران شیوع کرونا، اظهار کرد:  بسیاری از دستگاه‌های مختلف کشور با نگاهی مبتنی بر مسئولیت اجتماعی، در تلاش‌اند سهمی در جبران زحمات کادر بهداشت و درمان داشته باشند و ما روزهای سخت کرونایی شاهد فزونی یافتن سرمایه اجتماعی همکاران بهداشتی و درمانی هستیم.

زالی با بیان اینکه افزایش جمعیت و رشد چشمگیر شهر تهران تأمین مسکن را به چالشی جدی برای شهروندان تبدیل کرده است، گفت: جمعیت مستأجران شهر تهران در ۱۰ سال اخیر افزایش یافته است و هم اکنون استان‌های تهران، البرز، قم و کرمانشاه بیشترین جمعیت مستاجرین کشور را دارند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.