معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اجرای طرح «کهکشان تعاون» در سراسر کشور خبر داد و گفت: نرخ تسهیلات توسعه تعاون دو درصد کاهش پیدا کرد و سال قبل ۲ هزار میلیارد تومان به تعاونی‌ها تزریق شد.

نرخ تسهیلات توسعه تعاون، ۲ درصد کاهش پیدا کرد

به گزارش کار آفرین نیوز به نقل از مهر، «مهدی مسکنی»، معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به دو برابر بودن نرخ رشد صادرات بخش تعاون نسبت به سایر بخش‌ها گفت: این مسئله نشان می‌دهد تعاونی‌ها و اقتصاد خرد، در مشکلات، کمتر دچار تلاطم شده و پایدارتر هستند.

معاون امور تعاون تصریح کرد: در طرح «کهکشان تعاون» در راستای ایجاد زنجیره ارزش در ظرفیت تولیدی تعاونی‌ها اقداماتی آغاز شده و مدنظر است چرخه تأمین و نیاز لجستیکی تعاونی‌ها، منابع و خدمات مورد نیاز، سرمایه‌گذاری، بازار فروش و… دنبال شود.

مسکنی گفت: ۲۵ زنجیره در کهکشان تعاون هدف‌گذاری شده و ۶ استان را پایلوت کردیم و در استان کرمان که امروز تفاهم‌نامه آن امضا می‌شود، در حوزه صنایع دستی کار دنبال خواهد شد.

وی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر مشارکت مردم در اقتصاد افزود: این امر مسؤولیت ما را سنگین‌تر کرده و دنبال ارتقای سهم تعاون هستیم.

نرخ تسهیلات توسعه تعاون، ۲ درصد کاهش پیدا کرد

مسکنی با بیان این‌که اولین تعاونی پلتفرمی را در کشور ثبت کرده‌ایم، گفت: در این تعاونی با حضور افراد زیادی تقسیم کار شده و پروژه‌های بزرگ در کشور را کدنویسی می‌کنند.

وی تصریح کرد: مجوز تشکیل تعاونی‌های دانش‌آموزی از سوی قوه‌قضاییه صادر شده که می‌توانند تمرین کسب‌وکار تعاون‌محور داشته باشند. ضمن این‌که تعاونی دانشجویی در استان کرمانشاه به‌صورت پایلوت اجرا می‌شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخش دیگر سخنانش اظهار کرد: نرخ تسهیلات توسعه تعاون دو درصد کاهش پیدا کرد و خطوط اعتباری جدید تعریف و سال قبل ۲ هزار میلیارد تومان از این طریق به تعاونی‌ها تزریق شد.

وی با اشاره به لزوم استفاده تعاونی‌ها از بازار سرمایه تصریح کرد: برای حفظ تعاونی‌های بزرگ و حفظ تولید ناخالص داخلی تلاش می‌کنیم.

مسکنی با بیان این‌که اتاق تعاون کشور فعال و چابک است، گفت: بعد از ۱۳۰ سال اتاق تعاون کشور در اتحادیه بین‌المللی تعاون(ICA) عضو شده و شهریورماه امسال نشست جهانی این نهاد در تهران برگزار می‌شود.

وی با تاکید بر لزوم توجه سیاست‌گذاران به حوزه تعاون افزود: کرمان از استان‌های سرآمد در تعاون است و هر چه استان از نظر اعتباری و رفع موانع سر راه تعاونی‌ها کمک کند، به همان میزان همکاری خواهیم داشت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.