سیستم عامل هارمونی برای تلفن های هوشمند دوم ژوئن (۱۲ خرداد) از سوی شرکت هواوی عرضه خواهد شد.

رقیب چینی اندروید هفته آینده عرضه می‌شود

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل ایسنا، عرضه هارمونی بزرگترین حرکت هواوی برای احیا از آسیب ناشی از تحریم های آمریکا علیه کسب و کار تلفن هوشمندش خواهد بود. استفاده از این سیستم عامل به معنای آن است که هواوی دیگر به اندروید متکی نخواهد بود. تحریم های آمریکا فراهم کردن پشتیبانی فنی گوگل برای مدل های جدید تلفن هواوی و همچنین دسترسی به خدمات موبایل گوگل را ممنوع کرده است.

هنوز معلوم نیست آیا هواوی تلفن های هوشمند جدیدی را همزمان با عرضه هارمونی معرفی خواهد کرد یا این که به روزرسانی برای مدل های فعلی گوشی های هواوی انجام خواهد شد.

سیستم عامل هارمونی تلاشی برای خنثی کردن تاثیر تحریم های ۲۰۱۹ آمریکا خواهد بود که دسترسی به فناوری آمریکایی را برای هواوی ممنوع کرده و توانایی این شرکت برای طراحی تراشه های خود و تامین قطعات از فروشندگان آمریکایی را متاثر کرده است.

هواوی که زمانی بزرگترین سازنده تلفن هوشمند در جهان بود با سهم بازار چهار درصد در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱، اکنون در رتبه ششم بازار جهانی قرار دارد.

دولت ترامپ این غول مخابراتی را تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا معرفی کرده بود اتهامی که هواوی منکر آن شده است.

رِن شنگفی، بنیانگذار هواوی هفته جاری از کارکنان این شرکت خواست جرات به خرج داده و در عرصه نرم افزار در جهان پیشرو باشند تا در بخش های کسب و کاری فعالیت کنند که نمی تواند تحت تاثیر تحریم های آمریکا قرار بگیرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =