مجری فاز ۱۴ پارس جنوبی با اشاره به اینکه واحد ۱۰۸ پالایشگاه این فاز تا زمستان امسال وارد مدار بهره‌برداری خواهد شد، گفت: فرآیند استحصال گوگرد در این واحد انجام می‌شود و با راه‌اندازی آن شاهد بهبود عملکرد محیط زیستی پالایشگاه خواهیم بود.

واحد استحصال گوگرد پارس جنوبی راه‌اندازی می‌شود

به گزارش کارآفرین‌نیوز به نقل از وزارت نفت، «محمدمهدی توسلی‌پور» اظهار داشت: به‌دلیل تحریم‌های اعمال‌شده، بخشی از تجهیزات دارای فناوری پیچیده این واحد در یکی از شرکت‌های اروپایی توقیف شده و ‌اجازه ورود آن به کشور داده نشده بود که با پیگیری‌های کارفرما و پیمانکار، این تجهیزات هفته گذشته وارد کشور شد و عملیات نصب آن‌ها آغاز شده است.

وی اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود تا زمستان امسال شاهد راه‌اندازی این واحد باشیم، بدین ترتیب شاهد گامی مهم در بهبود وضع محیط زیست منطقه کنگان خواهیم بود.

بر اساس این گزارش، اجرای پروژه فاز ۱۴ به کنسرسیومی متشکل از سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، شرکت مدیریت طرح‌های صنعتی ایران، شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران، شرکت ملی حفاری ایران، شرکت مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران، شرکت مدیریت پروژه‌های نیروگاهی ایران (مپنا)، شرکت «پایندان» و شرکت ماشین‌سازی اراک واگذار شده است که مسوولیت رهبری کنسرسیوم را ایدرو بر عهده دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.