معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ۱۱۸ عنوان مجوز کسب‌وکاری وزارت راه و شهرسازی، گفت: بیش از ۴۵ هزار مجوز کسب‌وکار در وزارت راه و شهرسازی از طریق سامانه ملی مجوزهای کشور تا ابتدای مرداد ماه سال جاری صادر شد.

صدور ۴۵هزار مجوز کسب‌وکار در وزارت راه‌وشهرسازی

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از وزارت راه و شهرسازی، امیرمحمود غفاری گفت: وزارت راه و شهرسازی با ۱۱۸ عنوان مجوز کسب‌وکاری، جزء یکی از بزرگترین دستگاه‌های اجرایی کشور در این خصوص است.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین از صدور بیش از ۴۵ هزار مجوز کسب‌وکار در وزارت راه و شهرسازی از طریق سامانه ملی مجوزهای کشور تا ابتدای مرداد ماه سال جاری خبر داد.

غفاری ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی در راستای الکترونیکی کردن خدمات و فرآیند صدور مجوزهای کسب‌وکار و اجرایی شدن بخشی از تکالیف قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و اصلاحات بعدی آن، با هدف افزایش شفافیت، تسهیل‌گری و تسریع در روند پاسخگویی به درخواست‌های مردم، اقدامات متعددی را به سرانجام رسانده و در حال حاضر ۹۱ درصد درخواست‌های ثبت شده در سامانه ملی مجوزهای کشور مربوط به خود را تعیین تکلیف کرده است و مابقی آنها نیز منتظر تکمیل مدارک توسط متقاضیان و یا منتظر پاسخ استعلام از سایر دستگاه‌های اجرایی کشور است.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: در فرآیند اجرایی صدور مجوزها، پس از تدوین و تصویب کاربرگ‌های مرتبط با مجوزهای کسب‌وکار، سامانه‌های تخصصی مرتبط با آنها راه‌اندازی و پیاده‌سازی شد و از تاریخ ۶ فروردین ۱۴۰۱ این سامانه‌ها به سامانه ملی مجوزهای کشور متصل و عملیاتی شدند و از آن تاریخ تاکنون این مجوزها به صورت الکترونیکی در حال صدور هستند.

امیرمحمود غفاری در خاتمه ضمن تأکید بر توجه شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه وزارت راه و شهرسازی به مدت زمان قانونی تعیین شده برای صدور مجوز از زمان ثبت درخواست توسط متقاضیان، تأخیر در دریافت پاسخ استعلامات لازم از سایر دستگاه‌های اجرایی را از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی صدور مجوزها در زمان‌های معین شده برشمرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.