مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با اعلام اینکه تاکنون ۱۳۴ هزار میلیارد تومان گندم از کشاورزان خریداری شده است، درباره جزئیات مطالبات کشاورزان خاطرنشان کرد: ۷۰ تا ۹۶ درصد از مطالبات کشاورزان ۱۰ استان و ۵۰ تا ۶۹ درصد از مطالبات کشاورزان ۷ استان دیگر پرداخت شده است.

۱۳۴ هزار میلیارد تومان گندم از کشاورزان خرید شد

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از بازار، سید سعید راد با اعلام اینکه از ابتدای امسال تاکنون، ۸ میلیون و ۹۳۴ هزار تُن گندم خریداری شده، در صورتی که سال گذشته تا همین زمان، ۶ میلیون و ۶۰۹ هزار تُن گندم خریداری شده بود، افزود: خرید گندم در ۴ ماه و نیم نخستِ سال ۱۴۰۲ نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۱ از رشدی بالغ بر ۲ میلیون و ۳۲۵ هزار تُن برخوردار بوده است.

وی با اشاره به اینکه میزان خرید گندم در استان خوزستان یک میلیون و ۷۲۰ هزار تُن، استان فارس نزدیک به یک میلیون تُن، استان‌های کردستان و کرمانشاه مجموعاً بیش از یک و نیم میلیون تُن و استان‌های گلستان و آذربایجان غربی مجموعاً بیش از یک میلیون تُن بوده است، اظهار کرد: بعد از این ۶ استان به ترتیب در هر یک از استان‌های لرستان، خراسان رضوی، همدان و ایلام بین ۳۰۰ هزار تا نیم میلیون تُن گندم خریداری شده است.

راد با بیان اینکه رشد خرید گندم در فارس بیش از نیم میلیون تُن، خوزستان ۳۶۰ هزار تُن، کرمانشاه ۲۸۰ هزار تُن و کردستان ۲۷۰ هزار تُن بوده است، تصریح کرد: بعد از این ۴ استان، به ترتیب هر یک از استان‌های لرستان، ایلام، آذربایجان‌غربی و بوشهر بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تُن رشد خرید گندم داشته‌اند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اعلام خرید ۱۳۴ هزار میلیارد تومان گندم از کشاورزان، خاطرنشان کرد: تاکنون ۷۰ تا ۹۶ درصد از مطالبات کشاورزان ۱۰ استان و ۵۰ تا ۶۹ درصد از مطالبات کشاورزان ۷ استان دیگر، بابت تحویل گندم پرداخت شده و پیگیری واریز مابقی طلب این عزیزان نیز به صورت شبانه‌روزی در جریان است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.