مدیرعامل بیمه‌گر گفت: بیمه به ازای فوت عادی فرد در پیاده‌روی اربعین ۹۰ میلیون تومان و فوت ناشی از حادثه ۹۰۰ میلیون تومان در نظرگرفته است.

پرداخت خسارت ۹۰۰ میلیون تومانی ناشی از حادثه در اربعین

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، امروز میز اقتصاد به بررسی بیمه زائران اربعین ۱۴۰۲ با حضور شیخ‌الاسلامی مدیرعامل بیمه‌گر ۱۴۰۲، مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت بحث و بررسی شد.

سوال: چرا خسارت خیلی کمتر از حادثه است؟

شیخ الاسلامی: طرح را ما دادیم و بر اساس آن چیزی که سازمان حج و زیارت اعلام کرده است. برای فوت عادی و فوت ناشی از حادثه برنامه‌های گوناگونی دیده شده است. در شرایط فوت عادی افراد تعهدات حداقلی را اعلام می کند. اگر تعهدات بالاتری درخواست می‌شد هم ما مشکلی نداشتیم. فوت عادی ۹۰ میلیون تومان و فوت ناشی از حادثه ۹۰۰ میلیون تومان است.

چند هزار نفر در سامانه سمات ثبت نام کرده‌اند و اکنون تغییرات آن غیرممکن است. بر اساس سلیقه افراد بیمه مکمل می‌تواند خریداری شود. شرکت بیمه گر بر اساس نیازها تعهدات را قبول میکند.

سوال: اگر اتفاقی برای زائران پیش بیاید با چه شماره‌ای باید تماس بگیرند؟

مرعشی: یک شماره پنج رقمی شرکت بیمه گر برای تماس قرار داده است. سال گذشته نمایندگان شرکت بیمه گر در یک قرارگاه حضور داشتند و در آنجا درخواست‌ها توزیع می‌شد و هماهنگی‌ها انجام می‌شد. می‌توانند با شماره‌هایی که ما اعلام می‌کنیم تماس بگیرند. ما در حال مذاکره برای تعیین شماره ای کوتاه هستیم که هزینه چندانی هم نداشته باشد یک شماره برای بیمه است و یک شماره برای اورژانس ایران و عراق. ما پست‌های امدادی‌مان در خاک عراق از مرزها شروع می‌شود و تا نجف و از نجف تا کربلا تیم های ما حضور دارند.

ما در راه نجف تا کربلا بیست و پنج موکب درمانی داریم که آمبولانس هم دارند. ما در مرزهای شلمچه خسروی باشماق و همه مرزهایی که به کربلا ملحق می‌شوند تیم‌های امدادی داریم. ما در نزدیک جایی که امکان سرویس دهی وجود داشته باشد آنها را منتقل خواهیم کرد. نیروهای ما در بیمارستان‌های آنجا مستقر هستند و هزینه‌های آنجا هم رایگان خواهد بود.

سوال: اگر تصادفی صورت بگیرد چطور خواهد شد؟

شیخ الاسلامی: شرکت بیمه خسارت‌ها را پرداخت می‌کند. اگر مقصر تصادفی شرکت عراقی باشد ما ضوابطی را در کشور ایران و عراق داریم که به نمایندگی از زائر کارها را انجام خواهیم داد. ما تابع نیازمندی‌های اعلام شده از سوی بیمه گذار هستیم. پیش فرضی که وجود دارد قابلیت تغییر دارد. باکس انواع طرح‌ها را مردم می‌توانند انتخاب کنند.

سوال: اگر در خاک ایران اتفاقی رخ دهد زائران باید چکار کنند؟

مرعشی: در داخل خاک ایران مسئولیت با هلال احمر است. من از تمام زائران متقاضی به جد می‌خواهم که از آنجا که حادثه خبر ‌نمیکند و ما همیشه به دلیل شلوغی راه‌ها و کیفیت نا مناسب جاده‌ها دچار حوادثی می‌شویم که می‌تواند باعث صدمه جانی شود و برخی باید ادامه درمان خود در بیمارستان‌های داخل کشور باشد و اگر پوشش بیمه مناسب وجود نداشته باشد جبران خسارات بدون بیمه خیلی سخت و مشکل می شود و ما تقاضا داریم که مردم بسته کامل را انتخاب کنند و بیمه کامل شوند و خیال آنها راحت باشد و از ادامه درمان در ایران هم بتوانند بهره مند شوند.

آنچه که در مرزهای غربی ما اتفاق می‌افتد نیروهای هلال احمر مستقر هستند و ما در عراق هم بعد از گیت بازرسی تیم‌های ما حضور دارند. در بین راه بر اساس مناطق حادثه خیز سال‌های گذشته تیمهای امدادی و آمبولانس ما استقرار دارد. بین راه نجف تا کربلا ما بیست و شش موکب امداد و درمان داریم و در سامرا یک و در کاظمین دو مرکز داریم.

سوال: آیا نیروهای شما در تمام درمانگاه‌ها مستقر هستند؟

شیخ الاسلامی: عمده افرادی که سفر می‌کنند شاید پنجاه هزار تومان برایشان سخت است، اما ما تاکیدمان این است که این کار را انجام دهند زیرا بیمه یک هزینه نیست و یک ذخیره است. ما خودمان باید به سمت آنهایی که دچار حادثه می‌شوند برویم. یک اپلیکیشن برای برای پیاده روی اربعین هم در نظر گرفته‌ایم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.