رییس سازمان امور مالیاتی با تاکید بر تعیین زمان صدور صورتحساب افراد حقیقی و حقوقی در سامانه مودیان اعلام کرد: تاکنون بیش از ۲۵ هزار شرکت به این سامانه ملحق شده‌اند و در نظر داریم اسامی شرکت‌های متصل را به صورت عمومی اعلام کنیم البته به موجب قانون هم‌اکنون هیچ شرکت متخلفی نداریم.

۲۵هزار شرکت به سامانه مودیان ملحق شده‌اند

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از ایسنا، هادی سبحانیان، در حاشیه بازدید وزیر اقتصاد از اداره مالیاتی غرب تهران درباره نظارت بر سامانه مودیان و پایانه‌های فروشگاهی، اظهار داشت: یکی از قوانین مصوب که ملزم به پیگیری آن هستیم، سامانه مودیان و پایانه‌های فروشگاهی است.

وی افزود: برای گذار به یک نظام مالیاتی داده مبنا و هوشمند باید فرهنگ‌سازی انجام شود، به همین دلیل با پیشنهاد دولت به مجلس و مصوبه اخیر مجلس، قانون تسهیل تکالیف مودیان تصویب شد.

رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: مصوبه مجلس کسب‌وکارها و اشخاص حقوقی را ملزم کرد برای صدور صورتحساب به سامانه مودیان مراجعه کنند، بر این اساس از یکم مهرماه امسال اشخاص حقیقی و از یکم دی ماه اشخاص حقوقی مکلف شدند در یک بازه زمانی یکی دو ماهه تکالیف خود را انجام دهند.

وی با بیان اینکه شعار محوری ما تکریم ارباب رجوع و تعظیم همکاران در سازمان امور مالیاتی است، ادامه داد: یکی از مولفه‌های تکریم ارباب رجوع این است که در وقت آنان صرفه جویی شود. با انجام تکالیف از طریق سامانه مودیان دیگر ممیز حق ورود به پرونده‌ها را ندارد و اصل بر صحت ادعایی است که مودیان بر سامانه وارد می‌کنند.

سبحانیان خاطرنشان کرد: این موضوع را پیگیری می کنیم و امیدواریم با همراهی اصناف و مشاغل و فعالان اقتصادی موفق باشیم.

وی گفت: تاکنون بیش از ۲۵ هزار شرکت به این سامانه ملحق شده‌اند و در نظر داریم اسامی شرکت‌های متصل را به صورت عمومی اعلام کنیم، البته به موجب قانون هم‌اکنون هیچ شرکت متخلفی نداریم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.