به گفته مدیرعامل اتحادیه دام سبک با توجه به سرانه مصرف کنونی ۶ تا ۸ کیلوگرمی گوشت قرمز، تعداد دام فعلی جوابگوی نیاز بازار است.

تعداد دام فعلی جوابگوی نیاز بازار است

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، افشین صدردادرس با بیان اینکه قیمت دام همانند قبل تغییر محسوسی نداشته است، گفت: قیمت کنونی هرکیلو دام در میادین ۱۷۰ هزار تومان است.

وی با بیان اینکه کمبودی در عرضه دام نداریم، افزود: با توجه به سرانه مصرف کنونی ۶ تا ۸ کیلوگرمی گوشت قرمز، تعداد دام فعلی جوابگوست.

صدردادرس ادامه داد: در شرایط کنونی قیمت تمام شده دام به بهانه مختلف بالاست و در مقابل خانوار قدرت خرید چندانی ندارند، از این رو دولت باید تمهیداتی در پیش بگیرد تا قیمت تمام شده کاهش یابد.

مدیرعامل اتحادیه دام سبک با بیان اینکه واردات راهکار مقطعی و مسکن تنظیم بازار است، گفت: تقویت تولید داخل و ارتقای امنیت غذایی باید موردتوجه مسئولان قرار گیرد.

به گفته او، هرچه به سمت پاییز پیش رویم، از مازاد دام کاسته می شود. در ابتدای سال بارها اعلام کردیم که دولت باید تدابیر لازم را اتخاذ کنند تا دام های ماده روانه کشتارگاه نشود.

صدردادرس با بیان اینکه قاچاق دام در حال انجام است، گفت: بنابر گزارش‌های اعلامی تا ۵ هزار راس دام از جنوب کشور قاچاق می‌شود، هرچند بنده صحت و سقم این آمارها را تایید نمی‌کنم. اما بی‌تردید قاچاق دام از استان‌ها در حال انجام است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.