گوگل ویژگی جدید هوش مصنوعی را برای بررسی گرامر کاربران استفاده می‌کند، اما تنها برای زبان انگلیسی در دسترس است.

گوگل با هوش مصنوعی، گرامر جملات را اصلاح می‌کند

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از آنا، از این‌ به‌ بعد اگر خواستید گرامر یک جمله انگلیسی را بررسی کنید، می‌توانید به‌طور مستقیم از موتور جستجوی گوگل استفاده کنید. این موتور جستجو از طریق هوش مصنوعی در بالای نتایج به شما نشان خواهد داد که شیوه صحیح نگارش یک جمله چگونه است.

نگران بودید که خوب ننویسید یا جملاتی بسازید که معنی داشته باشند؟ گوگل اکنون ابزاری برای این کار دارد.

این موتور جستجو به‌آرامی ویژگی جدیدی را شبیه به اپلیکیشن محبوب «گرامرلی» (Grammarly) ارائه کرده است که کاربران می‌توانند با تایپ آن در نوار جستجو، دستور زبان یک جمله را بررسی کرده و قابلیتی مانند بررسی دستور زبان یا بررسی دستور زبان را به آن اضافه کنند.

این تابع، خطاهای گرامری را شناسایی می‌کند و پیشنهادهایی می‌دهد که می‌تواند به‌سرعت در یک پردازشگر کلمات کپی شود. در مواردی که دستور زبان برای شروع مشخص بود، گوگل یک علامت چک سبز نشان خواهد داد.

در حال حاضر این ویژگی تنها به زبان انگلیسی در دسترس است. گوگل در صفحه‌ای که به این ویژگی جدید اختصاص داده، گفت: جستجوی دستور زبان از هوش مصنوعی استفاده می‌کند و ممکن است ۱۰۰ درصد دقیق نباشد، به‌خصوص با جملات جزئی.

کاربران می‌توانند با کلیک روی دکمه‌ای در گوشه سمت راست پایین جعبه بررسی گرامر، بازخورد خود را ارائه دهند و به توسعه‌دهندگان اطلاع دهند که اصلاحات پیشنهادی مفید هستند یا خیر.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.