وزارت نیرو اعلام کرد، ۱۷ شرکت برای احداث ۴ هزار مگاوات نیروگاه خورشیدی، برنده شدند.

۴هزار مگاوات نیروگاه خورشیدی احداث می‌شود

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از وزارت نیرو، چهارمین مناقصه عمومی سرمایه‌گذاری برای احداث ۴ هزار مگاوات نیروگاه خورشیدی در راستای اهداف دولت سیزدهم و وزارت نیرو، در تاریخ روز دوشنبه ۹ مرداد ۱۴۰۲، جلسه بازگشایی پاکت با حضور نمایندگان شرکت‌ها، اعضای کمیسیون مناقصات و اعضای کمیته فنی و بازرگانی برگزار شد.

در این مناقصه ۲۰۰ شرکت اسناد ارزیابی را دریافت کردند که ۱۸۰ شرکت امتیاز لازم برای شرکت در مناقصه را داشتند.

در نهایت ۱۷ شرکت به ظرفیت یک هزار و ۱۷۲ مگاوات برنده این مناقصه شدند. تا کنون در سه مناقصه برگزارشده برای احداث نیروگاه خورشیدی شرکت‌کنندگان به ترتیب یک هزار و ۸۸۵ مگاوات و در مناقصه چهارم یک هزار و ۱۷۲ مگاوات برنده شده‌اند که در مجموع حدود سه هزار و ۵۷ مگاوات از ۴ هزار مگاوات را شامل می‌شود.

بر این اساس، یکی از شرکت‌ها در ۳ ساختگاه به ظرفیت‌های ۲۱۵ مگاوات، ۳٠٠مگاوات و ۴۸۵ مگاواتی یعنی در مجموع هزار مگاوات برنده مناقصه شده است.

۲۲ فروردین سال گذشته رییس سازمان انرژی‌های تجدید پذیر و بهره‌وری برق ایران (ساتبا) گفت: برنامه احداث چهار هزار مگاوات نیروگاه خورشیدی با استفاده از ظرفیت ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید به تصویب شورای اقتصاد رسیده و مصوبه آن نیز روز گذشته ابلاغ شده است.

«محمود کمانی» در نشست تخصصی مدیران صنعت برق کشور درباره برنامه وزارت نیروی دولت سیزدهم برای احداث ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر، افزود: برای تحقق این برنامه چهار هزار مگاوات نیروگاه خورشیدی و سه هزار مگاوات نیروگاه بادی از طریق ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید احداث خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.