قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه تحت تاثیر دلار ضعیف تر و رشد نگرانی های تورمی به بالای مرز روانی مهم ۱۹۰۰ دلار صعود کرد.

اونس طلا مرز ۱۹۰۰ دلار را درهم شکست

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد افزایش، به ۱۹۰۶ دلار و ۹۹ سنت رسید که بالاترین قیمت از هشتم ژانویه بود.در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۵ درصد افزایش، به ۱۹۰۶ دلار و ۶۰ سنت رسید.

استفن اینس، از شرکای شرکت مدیریت دارایی SPA در این باره گفت: دلار ضعیف تر، به صعود طلا کمک کرده و ریسک های تورم رو به رشد در حال حاضر موارد دیگر را تحت الشعاع خود قرار داده است. حتی اگر تورم بالا بماند بانک مرکزی آمریکا همچنان سیاست انبساطی خود را حفظ می کند. آنچه برای طلا اهمیت دارد نرخ های واقعی هستند. پایین بودن نرخ ها دلار را ضعیف می کند و طلا از این وضعیت بهره می برد.

شاخص دلار در برابر سبدی از ارزهای رقیب نزدیک به پایین ترین رکورد خود در چهار ماه و نیم گذشته ایستاد.

بازده اوراق خزانه آمریکا نزدیک به پایین ترین رکورد دو هفته اخیر ایستاد و هزینه نگهداری طلا که دارایی بدون بازدهی است را کاهش داد.

ریچارد کلاریدا، نایب رییس بانک مرکزی آمریکا روز سه شنبه اظهار کرد: بانک مرکزی آمریکا می تواند هر گونه جهش احتمالی تورم را بدون منحرف شدن اقتصاد از مسیر احیا کنترل کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری با یک درصد افزایش، به ۲۷۹۷ دلار و ۸۹ سنت صعود کرد. هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد افزایش، به ۲۸ دلار و ۱۶ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۱.۳ درصد افزایش، به ۱۲۰۷ دلار و ۷۳ سنت رسید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =