مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با اعلام اینکه در شهر تهران ۲۳۰ هزار پلاک فرسوده و ناکارآمد وجود دارد، گفت: پیش‌بینی می‌شود در ۲۳۰ هزار پلاک فرسوده تهران امکان تولید یک میلیون واحد مسکونی وجود دارد.

امکان تولید یک میلیون واحد مسکونی در بافت فرسوده تهران

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از وزارت راه و شهرسازی؛ «حسین جنتی»، مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد که در شهر تهران ۲۳۰ هزار پلاک فرسوده و ناکارآمد وجود دارد که البته شامل محدوده بافت‌های تاریخی نیز هست، متوسط تولید مسکن از یک پلاک فرسوده پنج واحد مسکونی است و پیش‌بینی می‌شود در ۲۳۰ هزار پلاک فرسوده تهران امکان تولید یک میلیون واحد مسکونی وجود دارد.

وی در ادامه گفت: می‌بایست همه مدیران شهری، انبوه‌سازان، صنعتی‌سازان، سازندگان متبحر در بافت‌های فرسوده از تسهیلات ۱۹ بندی مشوقانه بافت‌های فرسوده استفاده کنند، شهرداری تهران نیز نهایت تخفیف را به جهت گرفتن پروانه در بافت اعمال کند تا دولت بتواند ظرفیت ماده ۱۲ قانون جهش تولید مسکن را به درستی در بافت فرسوده هدایت کند.

جنتی گفت: در حال حاضر مشارکت‌کنندگان یا صاحبان ملک یا سازندگان می‌توانند از تسهیلات ۵۵۰ میلیون تومانی استفاده کنند تا چهره شهر زیبا و تازه شده و ایمنی و امنیت زندگی در شهر تهران افزایش یابد.

وی در پایان گفت: تجربه ورود بخش خصوصی به بخش مسکن تجربه برد هم برای متقاضی و هم سرمایه‌گذار است و سبب می‌شود تمام ظرفیت‌های قانونی جهش تولید مسکن فعال شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.