وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سال گذشته به روایت مراجع قانونی، یک‌ میلیون فرصت شغلی ایجاد شده و در این راستا، اشتغال پایدار، بیمه اجباری و ضریب پشتیبانی صندوق‌های بازنشستگی افزایش یافته است.

اشتغال پایدار و بیمه اجباری افزایش یافته است

به گزارش کارآفرین نیوز از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «سید صولت مرتضوی» در نشست بررسی عملکرد اعطای تسهیلات تکلیفی اظهار داشت: رئیس‌جمهور چند مساله را به‌عنوان اهداف اصلی دولت در نظر دارند که یکی از آن‌ها ایجاد سالیانه یک‌ میلیون فرصت شغلی است.

وی اعلام کرد: طبق گزارش مرکز آمار ایران، از بهار ۱۴۰۱ تا بهار ۱۴۰۲، نرخ بیکاری یک‌ درصد کاهش یافت.

مرتضوی، از ایجاد اشتغال به‌عنوان یکی از شاخصه‌های اصلی عدالت نام برد و گفت: اگر عدالت را هدف غایی ایجاد جمهوری اسلامی بدانیم، شاخصه اشتغال، آن را ارزیابی می‌کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه اشتغال، حیات‌بخش و عزت‌آفرین است، گفت: اشتغال، احساس غرور و شادابی برای جامعه به ارمغان می‌آورد و اگر ما وظیفه اشتغال‌زایی را به درستی انجام دهیم، امنیت اجتماعی جامعه را تضمین کرده‌ایم.

در نشست «بررسی عملکرد اعطای تسهیلات تکلیفی موضوع بند الف تبصره (۱۸) و بند ب تبصره (۱۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲» علاوه بر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «سیدمرتضی بختیاری» رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)، «علی‌محمد قادری» رئیس سازمان بهزیستی کشور، معاون و نمایندگانی از وزارت کشور، مدیران‌عامل و نمایندگان بانک مرکزی و بانک‌های‌ عامل کشور حضور داشتند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.