مدیرکل بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از کاهش ۱۴ درصدی آسیب‌های شغلی در سال گذشته خبر داد.

کاهش ۱۴ درصدی آسیب‌های شغلی در سال گذشته

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از تسنیم، حوادث شغلی به آن دسته از حوادثی گفته می شود که فرد حین انجام کار یا مرتبط با آن در داخل یا خارج از محل فعالیت خود دچار جراحت، بیماری، صدمه یا فوت می‌شود.

در سال‌های گذشته آمار حوادث و سوانح ناشی از کار در کشور مطلوب نبوده و در برخی سالها روند افزایشی داشته است.

کارشناسان معتقدند که حوادث در حوزه ساختمان بیشترین آمار از تلفات نیروی کار را به خود اختصاص می‌دهد. آنطور که آمارها می‌گوید بیش از ۵۰ درصد حوادث ناشی از کار در کارگاه‌های ساختمانی اتفاق می‌افتد و در وقوع بیش از ۸۰ درصد حوادث کار، عامل انسانی نقش موثری دارد.

«احمدرضا پرنده»، مدیرکل بازرسی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره حوادث شغلی ناشی از کار گفت: در سال ۱۴۰۱ آسیبهای شغلی در مقایسه با سال ۱۴۰۰ به میزان ۱۴ درصد کاهش یافته است.

وی افزود: میزان آسیب‌های شغلی منجر به فوت نیز در سال ۱۴۰۱ به نسبت یک سال قبل بیانگر کاهش ۱۱ درصدی این حوادث است.

مدیرکل بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در راستای اجرای برنامه ملی پیشگیری از حوادث ناشی از کار و ارتقای ایمنی در بخش ساختمان، در تمامی کلانشهرهای کشور تیم ویژه بازرسی کار برای بازرسی ایمنی از کارگاه‌های ساختمانی تشکیل شده است.

وی افزود: بازرسان کار در تمام شهرهای کشور از کارگاه‌های پرخطر از جمله کارگاه‌های ساختمانی بازرسی می‌کنند.

پرنده کاهش حوادث ناشی از کار، افزایش ۲۰ درصدی کمیته‌های حفاظت و ایمنی در کارگاه‌ها و افزایش ۵۰ درصدی بازرسی از کارگاه‌های پرخطر را از برنامه‌های تحولی اداره کل بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سطح کشور برشمرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.