موسسه رتبه‌بندی فیچ اعلام کرد، باران شدید در منطقه تولید غلات چین احتمالا بر قیمت جهانی برنج فشار صعودی وارد می‌کند.

پیش‌بینی رشد صعودی قیمت جهانی برنج

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از ایسنا، به گفته تاجران و تحلیلگران، سیل به محصولات ذرت و برنج در منطقه اصلی تولید غلات شمال چین آسیب رسانده و پیش‌بینی می‌شود بارش باران بیشتر، تهدیدی برای افزایش فشار تورم جهانی موادغذایی باشد.

آسیب به محصولات غلات چین که گستره کامل آن هنوز مشخص نیست در حالی است که مصرف‌کنندگان در سراسر جهان در بحبوحه ممنوعیت صادرات برنج هند در ماه گذشته و اختلال در حمل‌ونقل غلات دریای سیاه ناشی از جنگ در اوکراین، با محدودیت عرضه موادغذایی مواجه هستند.

دو منبع تجاری اعلام کردند که برآوردهای اولیه نشان می‌دهد ۴ تا ۵ میلیون متریک تن ذرت یا حدود ۲ درصد از تولید کشور، تحت تاثیر سیل قرار گرفته است. سیل همچنین احتمالا تولید برنج را کاهش می‌دهد.

موسسه رتبه‌بندی فیچ روز جمعه اعلام کرد که باران شدید در منطقه تولید غلات چین احتمالا بر قیمت جهانی برنج فشار صعودی وارد می‌کند. قیمت برنج از زمانی که هند ممنوعیت صادرات برنج سفید غیر باسماتی را اعلام کرد، در حال حاضر بیش از ۲۰ درصد افزایش یافته است.

بر اساس گزارش وزارت کشاورزی ایالات‌متحده انتظار می‌رود واردات ذرت چین در سال ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۴ به بالاترین حد خود یعنی ۲۳ میلیون تن افزایش یابد که در مقایسه با ۱۸ میلیون تن در سال گذشته است و احتمالا تأثیرات سیل بر منابع را کاهش می‌دهد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.