به گفته معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن، بانک‌های عامل تا پایان مرداد با تمامی ۲۰۰هزار متقاضی وام ۲۰۰میلیونی مسکن روستایی قرارداد می‌بندند.

قرارداد ۲۰۰هزار متقاضی وام مسکن روستایی بسته می‌شود

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از صداوسیما، مجید جودی گفت: تا امروز بانک‌های عامل بالغ بر ۱۴۰ هزار فقره عقد قرارداد برای پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیونی مسکن روستایی را انجام داده‌اند.

جودی افزود: با هماهنگی استانداران و تاکید رئیس‌جمهور با ۲ ماه تاخیر، بانک‌های عامل تا پایان مرداد با همه ۲۰۰ هزار متقاضی وام ۲۰۰ میلیونی مسکن روستایی (سهمیه پارسال در مناطق روستایی و شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر جمعیت) عقد قرارداد می‌کنند.

وی گفت: استان‌ها طبق برنامه ۲۰۰ هزار متقاضی را به بانک‌های عامل معرفی کردند و تاکنون با بیش از ۷۲ درصد از متقاضیان عقد قرارداد شده است.

معاون روستایی بنیاد مسکن افزود: بیش از ۹۰ درصد از کسانی که عقد قرارداد کردند موفق به دریافت قسط اول وام خود شدند و کار ساخت مسکن را شروع کردند.

جودی درباره تعدادی از متقاضیان تسهیلات که قرار بود ۱۰۰ میلیون دوم را در قالب متمم دریافت کنند، گفت: از ۱۴۰ هزار نفری که عقد قرارداد کردند ۲۵هزار واحد آن یعنی ۵۰ هزار فقره وام متمم بودند و ۱۲۰ هزار واحد از ابتدا وام ۲۰۰ میلیونی دریافت کردند.

گفتنی است از ابتدای پارسال مبلغ پرداخت تسهیلات مسکن روستایی ۱۰۰ میلیون بود و از دی ماه پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیونی شروع شد به همین دلیل متقاضیانی که تا قبل از ۲۵ آبان پارسال وام ۱۰۰ میلیونی دریافت کردند می‌توانستند ۱۰۰ میلیون دوم را در قالب متمم دریافت کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.