مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی توسعه صنایع پایین‌دستی، افزایش ارزش افزوده و تنوع سبد محصولات صادراتی را از مهم‌ترین ویژگی‌های راهبرد تکمیل زنجیره صنعت پتروشیمی کشور اعلام کرد.

توسعه صنایع پایین دستی؛ مهم‌ترین راهبرد تکمیل زنجیره صنعت پتروشیمی

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از باشگاه خبرنگران جوان، آقای مرتضی شاهمیرزایی گفت: شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران می‌توانند با توسعه زنجیره ارزش محصولات خود، از تخفیف خوراک بهره‌مند شوند تا حاشیه سود امن‌تری برای خود ایجاد کنند.

او با تأکید بر حمایت کامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی از سرمایه‌گذاران و شرکت‌ها همسو با اجرای راهبرد کلان تکمیل زنجیره ارزش، افزود: یکی از ظرفیت‌هایی که دولت در پیش‌نویس قانون پنج‌ساله هفتم به‌منظور توسعه صنعت پتروشیمی پیش‌بینی کرده، تخفیف خوراک پلکانی است.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه واحدهای تولیدکننده متانول به شرط تکمیل زنجیره ارزش، بدون قید و شرط تا ۳۰ درصد از تخفیف خوراک تحویلی برخوردار می‌شوند، گفت: سرمایه‌گذاران طرح‌های پتروشیمی نیز می‌توانند نسبت به حجم سرمایه‌گذاری در مسیر تکمیل زنجیره ارزش از مزیت تخفیف خوراک ۲۰ تا ۳۰ درصدی برخوردار شوند.

شاهمیرزایی افزود: توسعه صنایع پایین‌دستی، افزایش ارزش افزوده و اشتغال‌زایی، تنوع سبد محصولات صادراتی و ارتقای سطح رفاه اقتصادی و اجتماعی جامعه از مهم‌ترین ویژگی‌های راهبرد تکمیل زنجیره صنعت پتروشیمی کشور است.

او طرح آرتا انرژی را یکی از طرح‌های موفق در زمینه تکمیل زنجیره محصولات خواند و گفت: این طرح پتروشیمی با تکمیل زنجیره تا تولید محصول نهایی MDF مشمول تخفیف خوراک پلکانی شده است.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: این طرح پتروشیمی واقع در شهرستان نمین (استان اردبیل) با سرمایه‌گذاری ۱۳۱ میلیون یورویی به‌زودی به بهره‌داری می‌رسد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.