حواله‌داران خودروی لاماری امروز برای سومین بار با اعتراض به اینکه آرین پارس موتور از آنان نزدیک به ۴۶۲ میلیون تومان هزینه اضافه دریافت کرده و باید این مبلغ برگردانده شود، در مقابل ساختمان شورای رقابت تجمع کردند.

تجمع سه‌باره متقاضیان لاماری در مقابل شورای رقابت

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از ایرنا، تجمع‌کنندگان اعلام کردند که ما خریداران خودروی لاماری محصول شرکت آرین پارس موتور به دلیل تخلفات پی در پی این شرکت نسبت به عدم توجه به مصوبات شورا و افزایش قیمت افسار گیسخته این محصول، خواهان رسیدگی هستیم.

این تجمع کنندگان خواستار شدند که شورای رقابت به وظیفه ذاتی خود در مورد استعلام قیمت لاماری توسط وزارت صمت عمل کند. این وظایف شامل، تعیین قیمت خودروی لاماری برای خریداران سامانه یکپارچه که واریزی آنها قبل از ۱۶ اردیبهشت ماه بوده و تعیین قیمت خودرو لاماری برای خریدارانی که از تاریخ ۱۶ اردیبهشت تا ۱۷ تیرماه بوده، است.

در بخش دیگر این تجمع، به تخلفات پی در پی شرکت آرین پارس موتور در عدم توجه به بند ۶ ماده ۵ مصوبه ۵۴۳، افزایش غیرقانونی ۴۶۲ میلیونی این شرکت بعد از مصوبه ۵۴۳، عدم تمکین به مصوبه ۵۸۴ و عدم برگشت مبالغ مازاد گرفته شده از مشتریان پرداخته شد.

تجمع کنندگان دلیل اصلی بلاتکلیفی خریداران خودرو لاماری را شورای رقابت عنوان کردند.

این شرکت خلاف مصوبه ۵۴۳ تاریخ ۱۱ بهمن‌ماه ۱۴۰۱ حق فروش خودرو در سامانه یکپارچه خودرو قبل از تعیین قیمت توسط شورای رقابت را نداشته است و همه افرادی که در سامانه یکپارچه خودرو اقدام به واریز وجه کرده اند از ترس تضییع نوبت و از دست رفتن شانس خرید خودرو در سامانه یکپارچه این مبلغ را پرداخت کرده‌اند.

تجمع سه‌باره متقاضیان لاماری در مقابل شورای رقابت

این افراد خواستار تعیین قیمت توسط شورای رقابت برای این دو بازه زمانی زیر هستند و همچنین خواستار استرداد مازاد وجه دریافتی از شرکت آرین پارس موتور در اسرع وقت و بدون درگیر شدن در مراحل پیچیده قانونی هستند.

۱- تعیین قیمت‌ برای همه افرادی که که در سامانه یکپارچه خودرو از شرکت آرین پارس موتور خودروی لاماری را پیش از تاریخ ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ به قیمت یک میلیارد و ۵۵۵ میلیون تومان خریداری کرده‌اند.

۲- تعیین قیمت برای همه افرادی که در سامانه یکپارچه از شرکت آرین پارس موتور خودروی لاماری را بعد از تاریخ ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ به قیمت یک میلیارد و ۵۵۶ میلیون تومان خریداری کرده اند.

خریداران لاماری درحالی در مرحله نخست سامانه یکپارچه اقدام به خرید کرده بودند که آن زمان قیمت این محصول یک میلیارد و ۹۴ میلیون تومان بود. ۱۷ اردیبهشت امسال نیز که قیمت ‌های جدید خودروهای مونتاژی از سوی این شورا اعلام شد، لاماری در فهرست جدید نبود که شورای رقابت دلیل آن را عدم دریافت اطلاعات کافی عنوان می‌کرد؛ این مساله منجر به بلاتکلیفی و سردرگمی خریداران و مشتریان شد.

درنهایت، شرکت آرین پارس‌موتور در اقدامی خودسرانه و بدون کسب مجوز از شورای رقابت، قیمت لاماری را ۱.۵۵ میلیارد تومان اعلام کرد و مشتریان نیز مجبور بودند برای تکمیل فرآیند خرید همه وجه موردنظر شرکت را پرداخت کنند.

اکنون که شورای رقابت برای دومین بار قیمت خودروهای مونتاژی را اعلام کرده، لاماری ۱.۲ میلیارد تومان قیمت خورده است و به همین دلیل خریداران این خودرو با تجمع مقابل وزارت وزارت صنعت، معدن و تجارت خواستار پیگیری شکایت خود شدند. معترضان معتقدند آرین پارس موتور از آنان نزدیک به ۴۶۲ میلیون تومان هزینه اضافه دریافت کرده و باید این مبلغ برگردانده شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.