دستیار مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی اظهار داشت: طرح‌های بهینه‌سازی پالایشگاه‌ها در کشور به معنای سوددهی بالاتر و خلق پول و ثروت است و نقش مهمی در افزایش تولید ناخالص داخلی دارد.

بهینه‌سازی پالایشگاه‌های کشور، تولید ناخالص داخلی را افزایش می دهد

به گزارش کارآفرین نیوز، محمد رضایی، در حاشیه بازدید از پالایشگاه نفت اصفهان اظهار داشت: افزایش تولید ناخالص ملی، بالا رفتن رفاه جامعه را به دنبال دارد، حتی اگر این افزایش زیر یک درصد هم باشد بازهم بر خلق پول و رفاه اثرگذار است.

وی افزود: قطعی برق در هفته‌های اخیر نشان داد که نمی‌توان انرژی را از مردم گرفت.

رضایی با اشاره به اینکه اگرچه در فصل زمستان برخی معتقد بودند برای مقابله با آلودگی هوا باید برق را قطع کرد، گفت: قطعی برق در روزهای گذشته نشان داد تامین پایدار انرژی ضروری است.

وی تاکید کرد: با این حال اهمیت آلودگی هوا فقط محدود به فصل زمستان می‌شود و این در حالی است که باید با اجرای طرح‌های بهبود کیفیت، جلوی این آلودگی‌ها را از فصول گرم سال گرفت.

دستیار مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با تاکید بر اینکه تسهیل فرآیندها در پالایشگاه‌ها می‌تواند در این زمینه چاره‌ساز باشد، اضافه‌کرد: پروژه تصفیه هیدروژنی در پالایشگاه اصفهان که نخستین گام برای کاهش انتشار روزانه ۳۰۰ تن گوگرد در هوا است، از جمله این اقدامات است که کمک زیادی به پاکی هوا می‌کند.

همچنین الیاس طغیانی، مجری طرح واحدهای پالایشگاه جنوبی در پالایشگاه اصفهان، در حاشیه بازدید از این طرح‌ها، با بیان اینکه این واحدها در زمینی به مساحتی ۲۱۰ هکتار ساخته می‌شود، اعلام کرد: در این طرح ۶۷ مخزن به ظرفیت یک میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه ساخته شده که مربوط به خوراک و فرآورده‌های تولیدی است. 

به گفته طغیانی، اکنون پنج‌هزار نفر در سایت جنوبی مشغول کار هستند و با بهره‌برداری از این واحدها سه‌هزار نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

طغیانی با تاکید بر اینکه راه‌اندازی واحدهای ۱۲ گانه تصفیه گازوییل شروع شده، افزود: در این پروژه واحد هیدروژن پیش راه اندازی انجام شده و نخستین واحد بهره بردار مستقر شده اند و ۱۰۰ هزار واحد هیدروژن خالص تولید می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =