اداره کنترل دارایی‌های خارجی ایالات متحده (OFAC) به‌دنبال ابزارهای بیشتر برای رهگیری تراکنش‌های مشکوک در حوزه رمزارزهاست و در همین راستا استفاده از خدمات چینالیسیس (Chainalysis) را تمدید کرده است.

اوفک به‌دنبال جلوگیری از دور زدن تحریم با رمزارزهاست

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از کوین تلگراف، اداره کنترل دارایی‌های آمریکا درخواست تازه‌ای برای دریافت یک اشتراک دیگر از نرم‌افزار تحلیلی چینالیسیس ارائه کرده است. این درخواست در راستای تحقق اهداف آمریکا برای ره‌گیری تراکنش‌های بلاک چینی انجام می‌گیرد.

اوفک، در اطلاعیه روز چهارشنبه خود، تأیید کرد که درخواستی تازه برای استفاده از خدمات چینالیسیس ارائه کرده است. هدف از استفاده از خدمات چینالیسیس گسترش ابزارهای نظارتی عنوان شده است.از جمله دلایل اصلی استفاده از این نرم‌افزار اقدامات مبارزه با تأمین مالی تروریسم و پول‌شویی است.

بر این اساس از نرم‌افزار چینالیسیس برای تحلیل و ره‌گیری تراکنش‌ رمزارزها و کسب اطلاعاتی در مورد طرفین یک تراکنش‌ استفاده خواهد شد و در نهایت این اطلاعات برای تکمیل فهرست SDN یا همان لیست تحریم‌های آمریکا جمع آوری می‌شود.

رامکر (Rumker) یکی از نرم‌افزارهای چینالیسیس بود که پیش از این اداره کنترل دارایی‌های خارجی آمریکا از آن بهره می‌برد. این نرم‌افزار مجموعه‌ای از ابزارهای نظارتی است که برای تعیین موقعیت مکانی نودها استفاده می‌شود. از جمله بخش‌های دیگر این نرم‌افزار، ابزار واسابی دیمیکسینگ (Wasabi Demixing) است که به نهادهای قانونی امکان دسترسی به اطلاعات رمزنگاری‌شده‌ را در تراکنش‌هایی که شفافیت کافی ندارند می‌دهد. در بخشی از اطلاعیه اداره کنترل دارایی‌های خارجی آمریکا آمده است: «چینالیسیس برخی از نیازهای OFAC را رفع می‌کند. خوشه‌بندی آدرس، ترسیم جریان و نقشه‌ای از تراکنش‌ها، کاوشگر تراکنش‌ها، تحلیل رفتار کاربر، نرخ تبدیل [ارز]، معامله و اطلاعات بازار از جمله قابلیت‌های موردنیاز OFAC است که چینالیسیس امکان دسترسی به آنها را مهیا می‌کند.»

بر اساس این گزارش، اداره کنترل دارایی‌های خارجی آمریکا یک نهاد اطلاعاتی مالی است که زیر نظر وزارت خزانه‌داری این کشور فعالیت می‌کند. که اجرای تحریم‌های اقتصادی و تجاری از جمله وظایف این نهاد است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =