وزارت بازرگانی آمریکا می گوید در سال ۲۰۲۰ اقتصاد آمریکا ۳.۵ درصد کوچکتر شده و کسری تجاری این کشور به ۱۷.۷ درصد معادل ۶۷۸.۷ میلیون دلار رسیده که بالاترین میزان کسری تجاری آمریکا از سال ۲۰۰۸ تاکنون است.

اقتصاد آمریکا ۳.۵ درصد آب رفت

بنا بر اعلام رویترز، کسری تجاری بی سابقه در ۱۲ سال گذشته از نگاه ناظران اقتصادی به دلیل مختل شدن جریان تولید و توزیع کالاها و خدمات زیر سایه سنگین همه گیری کرونا رخ داده است. روز جمعه، وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد صادرات کالاها و خدمات ۱۵.۷ درصد در سال ۲۰۲۰ پایین آمد که از سال ۲۰۱۰ بی سابقه است و واردات کالا و خدمات هم با ۹.۵ درصد کاهش به کمترین میزان طی ۴ سال گذشته رسیده است. 
**اقتصاد آمریکا در ۲۰۲۰ حدود ۳.۵ درصد آب رفت
 کاهش صادرات آمریکا، مربوط به رکود ۳.۵ درصدی اقتصاد این کشور است که بیشترین کاهش در تولید ناخالص داخلی از ۱۹۴۶ را نشان می دهد. کسری تجاری آمریکا در ماه دسامبر ۳.۵ درصد کمتر شد و به ۶۶.۶ میلیارد دلار رسید این در حالی است که اقتصاددانان، پیش بینی کرده بودند کسری تجاری در ماه دسامبر برابر با ۶۵.۷ میلیارد دلار باشد.
 واردات کالا ۱.۵ درصد در ماه دسامبر افزایش یافته و به ۲۱۷.۷ میلیارد دلار رسید. صادرات ۴.۷ درصد افزایش داشت و به رقم ۱۳۳.۵ میلیارد دلار رسید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =