رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: در ماه‌های آتی برخی بانک‌ها توان ادامه حرکت در این مسیر را نخواهند داشت و به نظر می‌رسد اصلاحاتی در نظام بانکی کشور اتفاق خواهد افتاد.

اصلاحات در نظام بانکی کشور اتفاق خواهد افتاد

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از تسنیم، نصرالله پژمانفر در همایش سرمایه‌گذاری و تامین مالی از بازار سرمایه با بیان اینکه در شرایط کنونی، گسست زیادی بین سرمایه و مسیرهایی که باید در آن قرار گیرد، وجود دارد، گفت: اگر در داخل کشور می‌توانستیم مدیریت درستی داشته و سرمایه‌ها را به سمت تولید سوق می‌دادیم، شاهد این گسست نبودیم.

این نماینده مجلس تسهیلات بانکی بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان را تسهیلات کلان نامید و گفت: در بودجه امسال بانک‌ها مکلف شده‌اند گزارش‌های مربوط به پرداخت تسهیلات بالای ۵۰۰ میلیارد ریال را به کمیسیون گزارش دهند.

وی یکی از راه های مدیریت سرمایه را هدایت آن به سمت مسیر تولید دانست و گفت: اگر این سرمایه‌ها به سمت تولید هدایت نشود، احساس ناامنی بوجود می‌آید، بنابراین باید کاری کنیم سرمایه ها در مسیر تولید باشند و همچنین بانک‌ها در مسیر اصلی خود حرکت کنند.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در ماه‌های آتی برخی بانک‌ها توان ادامه حرکت در این مسیر را نخواهند داشت و به نظر می‌رسد اصلاحاتی در نظام بانکی کشور اتفاق خواهد افتاد.

نماینده مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با تاکید به اینکه سرمایه‌ها بدون واسطه باید در حوزه تولید قرار گیرد، افزود: بازار سرمایه در کشور به طور جدی کار کند، باید مراقبت کنیم که بانک وظیفه خود را انجام دهد و بتواند سیاستگزار باشد، کمک کنیم که مردم احساس امنیت در این موضوع داشته باشند.

وی بیان داشت: اگر بتوانیم امنیت را در بازار سرمایه افزایش دهیم، به طور قطع مسیر سرمایه به سمت تولید بدون واسطه‌گری پیش خواهد رفت.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم هدایت سرمایه‌های مردم بدون واسطه در مسیر تولید گفت: طی پنج سال گذشته، حجم سرمایه‌گذاری مردم در بازار سرمایه ۱۸ برابر شده است، یعنی مردم خود را در مسیر اقتصادی پیدا کرده‌اند. لذا اگر امنیت را در بازار سرمایه ارتقا دهیم به طور قطع مسیر سرمایه به سمت تولید بدون واسطه هموارتر می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.