معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تدوین رشته تعاون در بخش کارشناسی ارشد و دکترا اشاره و عنوان کرد: مجوزهای لازم گرفته شده و قرار است با تعریف سرفصل‌ها در دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران راه‌اندازی شود.

رشته تعاون در مقطع دکترا در دانشگاه تهران راه‌اندازی می‌شود

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از مهر، یک تا هفتم شهریور هفته تعاون در کشور نامگذاری شده است. براساس آمار منتشر شده در دولت سیزدهم تسهیلات زیادی به این حوزه پرداخت شده است. بر این اساس در حدود دو سال اخیر مبلغ ۳۳ میلیارد ریال تسهیلات برای اشتغال پایدار روستایی و عشایری پرداخت شد. همچنین مبلغ ۲۶ میلیارد ریال تسهیلات برای حوزه ازدواج و ۸ میلیارد ریال برای فرزندآوری تاکنون پرداخت شده است.

گفتنی است پرداخت تسهیلات تکلیفی و حمایتی بانک توسعه تعاون به مبلغ ۹۷ میلیارد ریال بوده و تسهیلات پرداختی و امهالی این بانک به تفکیک بخش‌های اقتصادی نیز به شرح زیر است؛ حوزه کشاورزی ۸۶.۸۰۳ میلیارد ریال، صنعت و معدن ۲۹۷.۲۷۳ میلیارد ریال، خدمات ۲۱۵.۱۲۹ میلیارد ریال، بازرگانی ۵۵.۷۸۷ میلیارد ریال و حوزه مسکن و ساختمان ۴۷.۱۹۲ میلیارد ریال بوده است.

«مهدی مسکنی»، معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست خبری به مناسبت هفته تعاون گفت: آنچه برای مدیران بخش تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مهم است هوشمندسازی برنامه تعاون و برنامه‌سازی است.

معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام اینکه برای نخستین بار در بخش تعاون از ۴۴ هزار میلیارد تومان مشارکت مردمی رونمایی خواهد شد، خاطرنشان کرد: برای افزایش سهم ۲ درصدی بخش تعاون در حوزه درآمد ناخالص ملی به ۲۹۰ هزار میلیارد تومان نیاز است.

وی ادامه داد: در شعار حکمرانی مردمی به دنبال اقتصاد مردمی هستیم تا عدالت اجتماعی در قالب تعاون در جامعه محقق شود.

معاون تعاون وزارت کار با اشاره به برخی برنامه‌های رونمایی در هفته تعاون اظهار کرد: برای نخستین بار در بخش تعاون از ۴۴ هزار میلیارد تومان مشارکت مردمی رونمایی خواهد شد. در ادامه نیز از ۷ سرویس هوشمندسازی برای ارتقا خدمات به مردم از دیگر برنامه‌های این بخش (تعاون) است.

وی اضافه کرد: اتصال شرکت‌های تعاون به سامانه بورس کالا و راه‌اندازی سامانه ویکی‌تعاون به عنوان دایره‌المعارف این بخش از دیگر اقدامات حوزه تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

مسکنی در بخش دیگر سخنان خود به تدوین رشته تعاون در بخش کارشناسی ارشد و دکترا اشاره و عنوان کرد: مجوزهای لازم گرفته شده و قرار است با تعریف سرفصل‌ها در دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران راه‌اندازی شود.

معاون تعاون وزارت کار یادآور شد: افزایش سهم صادرات بخش تعاون‌گران از دیگر برنامه‌ها در آینده خواهد بود. سال گذشته بخش تعاون ۱.۵ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی به ثبت رسید که افزایش ۲.۵ برابری داشت.

مسکنی با بیان اینکه سال گذشته ۳۱ هزار میلیارد تومان بین تعاون‌گران توزیع شد، گفت: سال ۱۴۰۰، ۲۶۸ پروژه در بخش تعاون افتتاح شد که مشارکت آن نزدیک به ۳.۳ همت بود. این عدد در هفته دهه فجر همین سال به ۱۰۲ پروژه با مشارکت ۲.۷ همت شد.

وی ادامه داد: در هفته تعاون ۱۴۰۱ عدد مشارکت به ۴.۱ همت رسید و در هفته دهه فجر ۵ همت ثبت شد. امسال هم در هفته تعاون عدد مشارکت مردمی با رشد بیش از ۸ برابری با ۴۴ همت انجام شد. البته برای افزایش سهم ۲ درصدی بخش تعاون در حوزه درآمد ناخالص ملی به ۲۹۰ همت نیاز است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.