مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون با اعلام اینکه قرار است تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان تا سقف ۱۰ میلیارد تومان در حوزه تجاری پوشش داده شود، گفت: ضمانت الکترونیک تسهیلات خرد تا ۳۰۰ میلیون تومان را هم به‌زودی اجرایی خواهیم کرد.

ضمانت الکترونیک تسهیلات خرد اجرایی می‌شود

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از مهر، نشست خبری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مناسبت هفته تعاون برگزار شد. «البرز محمدی»، مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون گفت: در دولت سیزدهم برای نزدیک به ۸۵۰ میلیارد تومان ضمانت‌نامه صادر شد.

وی افزود: در ۱۲ سال گذشته برای ۱,۵۰۰ هزار میلیارد تومان ضمانت‌نامه صادر شده بود اما در دو سال اخیر با وجود اینکه سرمایه‌ای به حجم دارایی‌های صندوق افزوده نشده است، با همان حجم سرمایه ۱۶۴ هزار میلیارد تومان، صدور ضمانت‌نامه رشد حدود ۵۹ درصدی داشته است.

محمدی درباره اقدامات انجام شده در یک سال اخیر اظهار کرد: نخستین اقدام، کاهش ۶۰ درصدی کارمزد برای شرکت‌های تعاونی بود. دومین اقدام نیز در حوزه زنان سرپرست خانوار بود که صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون در صدور ضمانت‌نامه ۱۰۰ درصد درخواست تسهیلات خرد برای اعضای شرکت‌های تعاونی و افراد حقیقی را پوشش داد این در حالی است که چنین رکوردی در سال گذشته ثبت نشده بود.

محمدی در ادامه سخنان خود به امضای تفاهم‌نامه‌های این صندوق اشاره کرد و گفت: قرار است با صندوق نوآوری و شکوفایی تفاهم‌نامه‌ای به امضا برسد و تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان تا سقف ۱۰ میلیارد تومان در حوزه تجاری پوشش داده شود.

معاون صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون با بیان اینکه با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی و صندوق کارآفرینی امید به دنبال ورود به مشاغل خانگی و تقویت این نوع مشاغل هستیم، تأکید کرد: امسال در بخش افزایش سرمایه‌های صندوق اتفاقات خوبی رخ خواهد داد و ضمانت الکترونیک تسهیلات خرد تا ۳۰۰ میلیون تومان را هم به زودی اجرایی خواهیم کرد.

گفتنی است در پایان این نشست میان صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون و بانک توسعه تعاون تفاهم‌نامه‌ای با محوریت توسعه بخش تعاون به امضا رسید و از پوستر هفته تعاون رونمایی شد. ‌

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.