شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز (یکشنبه، ۲۹ مرداد) با سه هزار و ۴۸۲ واحد کاهش، در ارتفاع یک میلیون و ۹۵۴ هزار واحد ایستاد.

تغییرات شاخص بورس در ۲۹ مردادماه

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از ایرنا، شاخص هم‌وزن با سه‌هزار و ۴۳۴ واحد کاهش به ۶۷۳ هزار و ۵۷۸ واحد و شاخص قیمت با یک ‌هزار و ۹۵۵ واحد افت به ۳۸۳ هزار و ۴۱۹ واحد رسید.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از هشت میلیارد و ۵۳۹ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۹ هزار و ۳۹۸ میلیارد ریال معامله شد.

ایران خودرو (خودرو) با ۳۱۳ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۱۸۳ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۱۵۱ واحد، سایپا (خساپا) با ۱۵۱ واحد، بانک صادرات ایران (وبصادر) با ۱۰۸ واحد، بانک تجارت (وتجارت) با ۸۱ واحد و پالایش نفت تهران (شتران) با ۷۷ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل؛ صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۵۵۰ واحد، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) با ۳۹۳ واحد، بانک پاسارگاد (وپاسار) با ۳۹۰ واحد، خدمات انفورماتیک (رانفور) با ۱۹۲ واحد و پتروشیمی پردیس (شپدیس) با ۱۵۶ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو (خگستر)، گروه مالی شهر (شهر)، ایران خودرو (خودرو)، سایپا (خساپا)، بانک ملت (وبملت)، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) و سیمان اصفهان (سصفها) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۹۰۱ و ۲۹۹ هزار برگه سهم به ارزش سه هزار و ۳۷۲ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز در امروز بیش از ۸۹ واحد کاهش داشت و به ۲۵ هزار و ۱۳ واحد رسید. در این بازار بیش از سه میلیارد و ۶۱۱ میلیون برگه سهم و اوراق مالی داد و ستد شد.

تولیدات پتروشیمی قائد بصیر (شبصیر)، مولد نیروگاهی تجارت فارس (بمولد)، پالایش نفت لاوان (شاوان)، صنایع فروآلیاژ ایران (فروژ)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، مجتمع صنعتی آرتاویل تایر (پارتا) و اعتباری ملل (وملل) با تأثیر مثبت بر این شاخص همراه بودند.

همچنین مجتمع جهان فولاد سیرجان (فجهان)، ایران خودرو دیزل (خاور)، سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر)، سرمایه گذاری مس سرچشمه (سرچشمه)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، پخش البرز (پخش) و سیمان ساوه (ساوه) با تاثیر منفی بر شاخص فرابورس همراه بودند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.