وزیر نفت در دیدار معاون نخست‌وزیر جمهوری آذربایجان بر توسعه روابط تجاری و گازی دو کشور تأکید کرد.

تأکید بر توسعه روابط تجاری و گازی ایران و جمهوری آذربایجان

به گزارش کارآفرین نیوز، بیژن نامدار زنگنه امروز در دیدار با شاهین مصطفی‌یف، معاون نخست‌وزیر آذربایجان که همراه با رئیس شرکت ملی نفت آذربایجان (سوکار) و هیئتی تجاری به ایران سفر کرده است، با تبریک روز ملی آذربایجان گفت: روابط ایران و آذربایجان در همه زمینه‌ها در این سال‌ها به‌خوبی رشد کرده که نقطه اوج آن در بخش نفت، گاز و انرژی در توسعه میدان‌های مشترک در دریای خزر بوده است.

گرچه به‌دلیل فشارهای خارجی ناشی از تحریم هنوز نتوانستیم آن را عملیاتی کنیم، اما با توجه به نظر روابط رهبران دو کشور این کار عملیاتی خواهد شد.

وزیر نفت همچنین بر توسعه روابط تجاری با جمهوری آذربایجان تأکید کرد.

ایران جزو شرکای عمده جمهوری آذربایجان است

شاهین مصطفی‌یف- معاون نخست‌وزیر آذربایجان هم در این دیدار گفت: من با شما هم‌نظرم که روابط ما در سال‌های اخیر توسعه یافته که این توسعه به‌دلیل اراده سیاسی رؤسای جمهوری دو کشور بوده است.

برای ما بسیار اهمیت دارد که پس از فروپاشی شوروی روابط جمهوری آذربایجان و ایران توسعه یافته و ایران جزو شرکای عمده ما در مسائل متفاوت است.

معاون نخست‌وزیر آذربایجان تصریح کرد: روابط دو کشور در زمینه‌های متفاوت و متنوع پیشرفت‌های قابل توجه و تنگاتنگی داشته است که با گفت‌وگوهای سازنده می‌تواند خود را نمایان کند.یکی از این زمینه‌های همکاری در بخش نفت و گاز است که موفقیت‌هایی هم در آن حاصل شده، در زمینه همکاری‌های مشترک گازی هم سابقه زیادی داریم و از سال ۲۰۰۴ گاز مورد نیاز جمهوری خودمختار نخجوان از سوی ایران تأمین می‌شود که از این بابت قدردانی می‌کنیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.