مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی از راه اندازی چهار پایگاه صادارتی ایران در کشورهای عراق، آذربایجان، ارمنستان و چین خبر داد و گفت:‌ تاسیس دفاتر صادراتی در کشورهای دیگر نیز در حال نهایی شدن است.

راه‌اندازی پایگاه صادراتی ایران در ۴ کشور آسیایی

به گزارش کارآفرین نیوز، مرضیه شاوردی،مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری در رویداد یکشنبه صادراتی با موضوع خدمات صادراتی صندوق به شرکت‌های دانش بنیان برای حضور در کشور سوریه افزود:‌ خدمات صادراتی متنوعی برای حمایت از اکوسیستم نوآوری کشور در صندوق نوآوری طراحی شده که ارزیابی توان صادراتی یکی از این موارد است. شرکت‌ها را در مراحل مختلف از عدم احراز شرایط صادراتی تا تبدیل شدن به شرکت صادراتی برتر تا ۹۰ درصد از هزینه‌ها و سقف ۴ میلیون تومان همراهی می‌کنیم.

وی ادامه داد: حمایت از حضور شرکت‌های دانش بنیان در دو قالب حضور مستقل و حضور پاویونی دیگر برنامه حمایتی صندوق نوآوری است که بر این اساس هفته گذشته پاویون شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه ۴*۱ سوریه با حضور ۳۰ شرکت دانش بنیان و با حمایت ۹۰ درصدی صندوق نوآوری برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: پایگاه صادراتی با هدف کمک و تسهیل ورود به بازارهای هدف در صندوق نوآوری طراحی شده است و ۷۰ درصد از هزینه‌ها تا سقف ۱۲۰ میلیون تومان در سال را به صورت بلاعوض شامل می‌شود. در حال حاضر چهار نمایشگاه در عراق، آذربایجان، ارمنستان و چین راه‌اندازی شده و تاسیس دفاتر صادراتی در کشورهای دیگر نیز در حال نهایی شدن است.

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری افزود: همچنین خدمت جدیدی تحت عنوان خدمات بلاعوض آزمایشگاهی به خدمات استانداردسازی صندوق اضافه شده است. خدمات آزمایشگاهی نیز تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان در سال به‌صورت بلاعوض به شرکت‌های دانش بنیان ارائه می‌شود.

وی در مورد برنامه‌های صادراتی این صندوق برای بازار سوریه نیز بیان کرد: برنامه‌های صندوق نوآوری در سال جاری شامل توسعه نمایشگاه دائمی سوریه و همچنین حمایت از حضور در نمایشگاه‌های بیلدکس و نمایشگاه بازرگانی و هایتک در سوریه است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =