شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز (یکشنبه، پنجم شهریور) با ۵۸ هزار و ۳۸۹ واحد افزایش، در ارتفاع ۲ میلیون و ۵۱ هزار واحد ایستاد.

تغییرات شاخص بورس در معاملات ۵ شهریورماه

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از ایرنا، شاخص هم‌وزن با ۱۵ هزار و ۵۶۹ واحد افزایش به ۷۰۰ هزار و ۴۴۹ واحد و شاخص قیمت با هشت هزار و ۸۵۷ واحد رشد به ۳۹۸ هزار و ۵۱۱ واحد رسید.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از ۱۷ میلیارد و ۱۳۳ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۹۸ هزار و ۵۹۷ میلیارد ریال معامله شد.

ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۶ ‌هزار ۴۶۲ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۶ هزار و ۳۴۹ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۲ هزار و ۷۸۲ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۲ هزار و ۷۶۶ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۲ هزار و ۶۳۶ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۲ هزار و ۲۴۶ واحد و شرکت سرمایه‌گذاری غدیر (وغدیر) با ۲ هزار و ۱۰۲ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل؛ سیمان اصفهان (سصفها) با ۸۳ واحد، لابراتور داروسازی دکتر عبیدی (دعبید) با ۴۲ واحد، عمران و توسعه فارس (ثفارس) با ۱۸ واحد و شهد (قشهد) با ۱۸ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو (خگستر)، ایران خودرو (خودرو)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد)، گروه مالی شهر (شهر)، پالایش نفت اصفهان (شپنا) و سایپا (خساپا) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۲ میلیارد و ۱۰۸ هزار برگه سهم به ارزش هفت هزار و ۸۸۴ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز در امروز بیش از ۵۵۴ واحد افزایش داشت و به ۲۶ هزار و ۹۶ واحد رسید. در این بازار بیش از ۶ میلیارد و ۴۳۲ میلیون برگه سهم و اوراق مالی داد و ستد شد.

پلیمر آریاساسول (آریا)، سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر)، شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین (صبا)، ایران خودرو دیزل (خاور)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس) و پتروشیمی تندگویان (شگویا) با تأثیر مثبت بر این شاخص همراه بودند.

همچنین تامین سرمایه دماوند (تماوند)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، بیمه میهن (میهن)، سرمایه گذاری مسکن پردیس (ثپردیس) و بیمه سامان (بساما) با تاثیر منفی بر شاخص فرابورس همراه بودند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.