مدیرعامل صندوق توسعه صنایع‌دستی و فرش دستباف و احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی گفت: در «فستیوال صنایع خلاق» می‌توان علاوه بر ارائه تسهیلات تا سقف ۵۰۰ میلیارد تومان به فعالان حوزه صنایع‌دستی و فرش دستباف، به خریداران محصولات هم تا سقف ۲۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت کرد.

فعالان و خریداران صنایع‌دستی تسهیلات می گیرند

به گزارش کارآفرین نیوز، هادی میرزایی در جریان امضای تفاهمنامه همکاری مشترک با وزارت تعاون با حضور عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: یکی از موضوعاتی که در این تفاهم‌نامه مورد توافق طرفین قرار گرفته است برگزاری فستیوال خانه‌های خلاق با رویکرد و با تأکید بر صنایع‌دستی و بافندگی‌های کشور است.

مدیرعامل صندوق توسعه صنایع‌دستی و فرش دستباف و احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی افزود: از اقداماتی که می‌تواند در حین این فستیوال تحقق پیدا کند، ارائه تسهیلات حداقل به میزان ۵۰۰ میلیون تومان و تا سقف ۵۰ میلیارد تومان است، این تسهیلات از مجموعه حمایت‌هایی است که در قالب این تفاهم‌نامه، توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تأمین می‌شود.

وی افزود: همچنین برای خریدارانی که در این فستیوال اقدام به خرید محصولات صنایع‌دستی می‌کنند تا سقف ۲۰ میلیون تومان تسهیلات ارائه می‌شود و در مجموع ۲۰ میلیارد تومان برای این موضوع اختصاص پیدا کرده است.

میرزایی عنوان کرد: امیدواریم این تفاهم‌نامه نتیجه مطلوب و اثربخشی را در کشور در راستای حمایت از ابنیه تاریخی، فعالان صنایع‌دستی و فرش دستباف داشته باشد و با این ظرفیت‌های حمایتی که برای فعالان حوزه تولید صنایع‌دستی و بافندگی ایجاد شده، زمینه برای احیا و آوردن محصولات صنایع‌دستی به بازارها و سفره مردم فراهم شود.

مدیرعامل صندوق توسعه صنایع‌دستی و فرش دستباف و احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی بیان کرد: با این تفاهم نامه، توانستیم زمینه همکاری‌های میان بخشی را فراهم کنیم. پیش‌بینی می‌کنیم این تفاهم‌نامه بتواند سرآغاز فعالیت‌های نوید بخش برای فعالان و علاقه‌مندان به حوزه مواریث تاریخی، صنایع‌دستی و فرش دستباف شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =