به گفته مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان تهران، منابع عمومی بودجه استان تهران در چهار ماهه نخست سال جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل ۴۵ درصد رشد داشته است.

منابع عمومی بودجه تهران ۴۵درصد افزایش داشت

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از ایسنا، داوود طبرسا اظهار کرد: عملکرد منابع عمومی بودجه استان تهران طی چهار ماهه امسال به مبلغ ۱۰۰ هزار میلیارد تومان بوده که بیانگر تحقق ۹۷ درصدی و رشد ۴۵ درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل است.

وی در خصوص درآمدهای مالیاتی نیز گفت: عملکرد درآمدهای مالیاتی در این مدت ۹۹ هزار میلیارد تومان بوده که تحقق ۹۷ درصدی و رشد ۴۶ درصدی در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته را نشان می‌دهد.

طبرسا افزود: در بخش مالیاتهای مستقیم نیز، مالیات اشخاص حقوقی غیر دولتی، مالیات حقوق بخش خصوصی و مالیات مشاغل به ترتیب با ۴۳ هزار، ۷۰۰۰ و ۶۰۰۰ میلیارد تومان و ۶۳، ۱۱ و هشت درصد سهم، بیشترین درآمد را کسب کرده‌اند.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان تهران خاطرنشان کرد: مالیات بر انواع خودروی بر سواری و دو کابین، مالیات بر واحدهای مسکونی گران قیمت، مالیات مالیات مالیات نقل و انتقال سهام به ترتیب با ۱۲۳۸، ۵۵۱ و ۱۰۳ درصد بیشترین درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل را دارد.

وی گفت: مالیات مالیات نقل و انتقال سهام، مالیات حقوق بخش خصوصی و مالیات مشاغل به ترتیب با ۱۵۷، ۱۱۹ و ۱۰۳ درصد دارای بیشترین درصد تحقق بوده‌اند.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان تهران در خصوص مالیات‌های غیر مستقیم وصول شده طی چهار ماهه نخست سال جاری گفت: مالیات بر ارزش افزوده و مالیات شماره گذاری خودرو به ترتیب با ۲۴ هزار و ۳۰۰۰ میلیارد تومان بیشترین درآمد را کسب کرده‌اند.

طبرسا افزود: مالیات بر نقل و انتقالات اتومبیل، مالیات بر ارزش افزوده و مالیات شماره گذاری خودرو به ترتیب با ۲۴۷، ۵۶ و ۴۵ درصد دارای بیشترین درصد رشد نسبت به دوره مشابه سال قبل بوده‌اند.

وی همچنین گفت: مالیات بر ارزش افزوده، عوارض خروج مسافر از مرزهای کشور و مالیات بر نقل وانتقالات اتومبیل به ترتیب با ۱۶۱، ۱۵۸ و ۱۱۶ درصد بیشترین درصد تحقق را داشته اند.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان تهران در بررسی عملکرد درآمد سایر دستگاه‌های اجرایی استان تهران گفت: پس از امور مالیاتی، نیروی انتظامی، ثبت اسناد و املاک و گمرک به ترتیب با کسب ۶۵۸، ۱۶۴ و ۱۶۳ میلیارد تومان و تحقق ۱۲۷، ۹۵ و ۲۱۶ درصدی، بیشترین درآمد را کسب کرده‌اند. همچنین ادارات کل گمرک، تعاون و استاندارد با ۱۸۷، ۱۷۵ و ۱۰۰ درصد دارای بیشترین درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده‌اند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.