رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی نرخ دام زنده را در حدود هر کیلوگرم ۲۰۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت هر کیلوگرم گوشت شقه بره نر ایرانی ۴۳۰ هزار تومان و بره ماده ۴۱۵هزار تومان است.

نرخ دام زنده کیلویی ۲۰۰هزار تومان است

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از بازار، «علی‌ اصغر ملکی»، رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی اظهار داشت: به‌دلیل خشکسالی در سال‌های اخیر و گرانی نهاده‌ها تعداد جمعیت دامی کاهش یافته است و دامداران دام‌های مولد خود را به‌سمت کشتارگاه‌ها برده‌اند.

وی افزود: در سال جاری نیز با توجه به بارش‌هایی که وجود داشته است، دام خود را نگهداری کرده‌اند تا در ماه‌های آینده که بازار بهتری دارند عرضه کنند و اکنون از علوفه ارزان‌قیمت استفاده می‌کنند.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی ادامه داد: در زمان حاضر نرخ دام زنده در حدود هر کیلوگرم ۲۰۰ هزار تومان است و در نتیجه قیمت هر کیلوگرم گوشت شقه بره نر ایرانی ۴۳۰ هزار تومان، بره ماده ۴۱۵ هزار تومان و میش ۳۵۰ هزار تومان است.

وی تصریح کرد: گوشت‌های وارداتی منجمد و گرم نیز به بازار آمده است و توسط میادین میوه و تره‌بار به‌صورت بسته‌بندی‌شده با نرخ مصوب توزیع می‌شود که در مقایسه با گوشت‌های ایرانی قیمت کمتری دارند.

ملکی گفت: با عرضه بیشتر گوشت‌های وارداتی قیمت این محصول در بازار متعادل می‌شود که با توجه به سفر رئیس جمهور به کنیا واردات گوشت از این کشور نیز در حال انجام است.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی اضافه کرد: با وجود کاهش عرضه گوشت قرمز تقاضا برای خرید این محصول نیز کاهش یافته است اما مهر ماه با افزایش تقاضا برای خرید این محصول مواجه می‌شویم که از حالا باید تدابیر لازم اندیشیده شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.