طبق آخرین به روزرسانی دستورالعمل اجرایی صرافی‌ها، آنها تنها اجازه معامله و استفاده از رمزارزهای استخراج شده در داخل کشور و آن هم برای واردات را دارند.

محدودیت معامله رمزارزها برای صرافی‌ها

به گزارش کارآفرین نیوز، دستورالعمل اجرایی تأسیس، فعالیت و نظارت بر صرافی‌ها، ‌ در ۵۲ ماده و ۲۸ تبصـره در یکهـزار و سیصد و چهاردهمین جلسه مورخ ۲۸/۰۲/۱۴۰۰ شورای پول و اعتبار به تصویب رسید.

از تـاریخ لازم‌الاجراء شدن این دستورالعمل، «دستورالعمل اجرایی تأسیس، فعالیت و نظارت بر صرافیها» موضوع مصوبه یکهزار و یکصد و هشتاد و سومین جلسه مورخ ۲۸/۰۵/۱۳۹۳ شـورای پـول و اعتبار، احکام مرتبط با صرافی در دستورالعمل اجرایی عملیات پولی و بانکی در مناطق آزاد تجاری - صنعتی جمهوری اسلامی ایران مصوب جلسه مورخ ۱۳/۰۶/۱۳۷۹ شـورای پـول و اعتبـار کـه مغایر با این دستورالعمل است و همچنین دیگر مصـوبات مغـایر بـا ایـن دسـتورالعمل، منسـوخ می گردد.

طبق ماده ۲۳ این دستور العمل: هر گونه عملیات صرافی در بسترهای معاملاتی برخط داخلی و استفاده از رمـز ارزهـای استخراج شده داخلی برای واردات صرفاً بر اساس ضوابط ابلاغی بانـک مرکـزی قابـل انجام خواهد بود.
 بنا بر این گزارش در دستورالعمل فوق الذکر هیچگونه اشاره‌ای به صرافی‌های آنلاین رمزارز نشده و همچنان آنها در لیست صرافی‌های بدون مجوز بانک مرکزی قرار دارند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =