شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ با افت ۱۰ هزار و ۹۶۳ واحدی به یک میلیون و ۱۴۵ هزار و ۹۷۰ واحد رسید.

افت ۱۰۹۶۳ واحدی بورس

به گزارش کارآفرین نیوز، برپایه معاملات امروز بیش از پنج میلیارد و ۱۶۶ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۲ هزار و ۳۷۸ میلیارد ریال دادوستد شد.همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با ۲هزار و ۵۳۵ واحد کاهش به ۳۸۲ هزار و ۹۹۶ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با یک‌هزار و ۶۳۵ واحد افت به ۲۴۷ هزار و ۱۱۳ واحد رسید.شاخص بازار اول ۹ هزار و ۹۰۶ واحد و شاخص بازار دوم ۱۵ هزار و ۷۲۳  واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، نماد پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۴۹۴ واحد، فرآوری معدنی اپال کانی پارس (اپال) با ۲۹۵ واحد، گروه دارویی برکت (برکت) با ۱۳۳ واحد، صنعت غذایی کورش (غکورش) با ۱۲۳ واحد، پرداخت الکترونیک سامان کیش (سپ) با ۱۱۷ واحد، فولاد امیرکبیر کاشان (فجر) با ۱۱۴ واحد، نفت پارس (شنفت) با ۸۶ واحد، پست بانک ایران (وپست) با ۷۳ واحد، صنعتی زر ماکارون (غزر) با ۶۴ واحد، تامین سرمایه لوتوس پارسیان (لوتوس) با ۵۱ واحد و بانک پارسیان (وپارس) با ۵۰ واحد، تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک‌هزار و ۳۴۹ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۹۵۲ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۸۵۴ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۷۸۱ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۶۷۲ واحد، ایران‌خودرو (خودرو) با ۵۵۸ واحد، مخابران ایران (اخابر) با ۴۳۵ واحد، گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید (وامید) با ۳۶۳ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس (فارس) با ۳۵۸ واحد و سایپا (خساپا) با ۲۹۸ واحد تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، امروز نماد پالایش نفت اصفهان (شپنا)، صنعتی زر ماکارون (غزر)، گروه دارویی برکت (برکت)، ایران‌خودرو (خودرو)، سایپا (خساپا)، صنعت غذایی کورش (غکورش) و پالایش نفت تهران (شتران) در رده نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه فرآورده نفتی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۴۷۹ میلیون و ۷۶۹ هزار برگه سهم به ارزش پنج‌هزار و ۴۱۱ میلیارد ریال دادوستد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =