براساس جدیدترین داده‌های وب‌سایت Speedtest، متوسط سرعت دانلود اینترنت ثابت در ایران ۱۹.۱۷ مگابیت‌برثانیه است و با این سرعت، ایران در میان ۱۷۵ کشور ارزیابی‌شده، رتبه‌ی ۱۳۶ را دارد .

جایگاه سرعت اینترنت ایران در دنیا

به گزارش کارآفرین نیوز، به استناد جدیدترین داده‌های وب‌سایت Speedtest که شاخص‌های جهانی اینترنت در کشورها را بررسی می‌کند، متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۳۰.۱۷ مگابیت‌برثانیه و متوسط سرعت آپلود آن ۱۱.۴۴ مگابیت‌برثانیه است که رتبه‌ی ایران را به ۷۹ از میان ۱۴۰ کشور ارزیابی‌شده‌ی جهان رسانده است.
این در حالی است که در ماه مارس ۲۰۲۱، (اسفند ۹۹) متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۶.۳۸ مگابیت‌برثانیه و متوسط سرعت آپلود آن ۱۱.۵۹ مگابیت‌برثانیه اعلام شده است.در حال حاضر متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل ۵۳.۳۸ مگابیت‌برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل ۱۲.۵۸ مگابیت‌برثانیه و تأخیر ۳۷ میلی‌ثانیه است.

در بخش اینترنت ثابت نیز متوسط جهانی سرعت دانلود ۱۰۲.۱۲ مگابیت‌برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۵۴.۰۰ مگابیت‌برثانیه و تأخیر ۲۰ میلی‌ثانیه است.

در همین راستا و در حوزه‌ اینترنت ثابت، متوسط سرعت دانلود در ایران ۱۹.۱۷ مگابیت‌برثانیه و متوسط سرعت آپلود ۱۰.۸۲ مگابیت‌برثانیه است و با این سرعت، ایران در میان ۱۷۵ کشوری که ارزیابی شده‌اند، رتبه‌ی ۱۳۶ دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =