نایب رییس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه کیفیت و قیمت نهاده های دامی، واکسن و ریزمغذی ها از مهمترین چالش های پیش و روی صنعت طیور است، گفت: انتظار ما از دولت آینده این است که چالش ها و بحران های پیش روی این صنعت را با بهره گیری از امکانات بالقوه و با استفاده از نظرات کارشناسی آنها به فرصت تبدیل کند.

۴ چالش پیش روی صنعت طیور کشور

به گزارش کارآفرین نیوز، حبیب اسدنژاد در پاسخ به این سوال که صنعت طیور کشور با چه مشکلاتی مواجه است و دولت آینده باید چه اقداماتی  در راستای حل مشکلات در دستور کار خود قرار دهد، گفت: انتظار ما از دولت آینده این است که چالش ها و بحران های پیش و روی صنعت طیور کشور را با بهره گیری از امکانات بالقوه و با استفاده از نظرات کارشناسی آنها به فرصت تبدیل کند. این صنعت می تواند برای کشور ارزآوری داشته باشدو در زمینه ایجاد اشتغال موثر باشد و ضمن اینکه پروتئین مورد نیاز سبدغذایی مردم را نیز تامین کند.

نایب رییس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با بیان اینکه بایستی تولید ساماندهی شود، تولید کنندگان به آرامش برسند و به تبع آن قیمت ها تثبیت شود، گفت: تولیدکنندگان از نوسانات شدید قیمت ها گله مند هستند. مصرف کنندگان هم از نوسان قیمت ها در بازار ناراضی هستند. اگر تولید ساماندهی شود قطعا سودجویی در توزیع نهادها و بازار مرغ به حداقل می رسد.

به گفته وی، ساماندهی بازار مرغ منوط به این است که دولت در یک اتاق دربسته و بدون بهره گیری از نظرات فعالان و کارشناسان امور تصمیم گیری نکند.

اسدالله نژاد با اشاره به اینکه تامین و قیمت نهاده ها از مهمترین چالش های پیش روی صنعت طیور است، اظهار کرد: کیفیت نهاده های دامی، ریزمغذی ها و واکسن ها مطلوب نیست. از طرفی قیمت آنها نوسان دارد. پیشنهاد می کنیم دولت آینده بر نهاده هایی که با ارز ۴۲۰۰ تومان  وارد می شود، نظارت بیشتری داشته باشد. همچنین تصدی گری را به تشکل های بخش خصوصی واگذار کند. یعنی دولت به جای اینکه در همه امور دخالت  و اعلام نظر دستوری داشته باشد، نقش ناظر را ایفاکند و اجازه دهد تشکل ها به وظایفشان به درستی عمل کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =