معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فراجا گفت: با اجرای مرحله چهارم طرح شناسایی و پلمپ شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای و هرمی غیرمجاز، هفت شرکت پلمب و ۲۹ نفر دستگیر شدند.

۷ شرکت بازاریابی شبکه‌ای پلمب شد

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از پایگاه خبری پلیس؛ سرهنگ عبدالله چولکی در تشریح این خبر اظهار کرد: در راستای طرح شناسایی و پلمب شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای غیرمجاز و دسیسه‌های هرمی، مرحله چهارم این طرح با استفاده از امکانات و حداکثر توان پرسنلی و ظرفیت پلیس‌های تخصصی اجرا شد.

وی با اشاره به اینکه این طرح به مدت شش روز در هفته گذشته به مرحله اجرا درآمد، افزود: در این خصوص ۲۹ نفر دستگیر و پنج شرکت بازاریابی شبکه ای غیرمجاز و دو مکان دسیسه‌های هرمی پلمب شدند.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فراجا تصریح کرد: بیشترین آمار دستگیری و کشفیات مربوط به استان‌های فرماندهی ویژه غرب تهران، همدان و مازندران است.

وی با بیان اینکه نحوه فعالیت شرکتهای هرمی در سایت «ایران هشدار www.iranhoshdar.ir » اطلاع‌رسانی شده است، گفت: هموطنان می‌توانند با مراجعه به این سایت اطلاعات جامعی در خصوص فعالیت شرکت‌های هرمی کسب کنند.

چولکی با بیان اینکه نحوه فعالیت و اسامی شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای در سایت نتورک مارکتینگ www.networkmarketing.mimt.gov.ir و همچنین «ایران هشدار» اطلاع‌رسانی شده اند، تصریح کرد: شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای دارای مجوز فعالیت از وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند و هیچ‌گونه وابستگی و ارتباط دیگر اداری، مالی و تشکیلاتی با مراکز دولتی، قضائی و امنیتی برای شرکت‌های دارای مجوز و بازاریابان شاغل در شرکت ها وجود ندارد و هرگونه ادعا در این زمینه پیگرد قانونی خواهد داشت.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: ضمناً شرکت‌های بازاریابی شبکه ای مجاز به فعالیت دارای نماد اعتماد الکترونیکی از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت به آدرس www.enamad.ir هستند که شهروندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به این آدرس مراجعه کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.