به گفته ­رئیس اتاق ایران و چین، ۱۰ میلیارد دلار دیگر از منابع بلوکه شده ایران، در راه است.

۱۰ میلیارد دلار جدید از منابع ایران آزاد می‌شود

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از خبرگزاری صداوسیما، مجیدرضا حریری با انتشار توئیتی در فضای مجازی از آزادسازی بخش دیگری از پول‌های بلوکه شده ایران خبر داد.

در این توئیت آمده است: بنا بر اخبار و شنیده‌های رسمی و غیررسمی، ۶ میلیارد دلار تحت کلید بانک مرکزی قرار گرفت و با توجه به زمزمه ۱۰ میلیارد دیگر از منابع که در راه است، بانک مرکزی قاعدتا قدرت دخالت موثری در بازار دارد، باید منتظر بعد از تعطیلات بود و عکس العمل بازار را دید.

مقرر شده است این ۶ میلیارد دلار که برای خرید دارو، تجهیزات پزشکی و دیگر کالاهای غیرتحریمی استفاده می‌شود، از طریق سوئیفت و از مسیر رسمی نقل و انتقال شود و کشور قطر نیز هزینه حواله این ارزها را از سوئیس به قطر بر عهده گرفته است.

آقای احسان خاندوزی سخنگوی اقتصادی دولت هم دو روز پیش گفته بود که فرایند آزادسازی اموال بلوکه شده ایران در حال اجرا است و امیدوارم به‌زودی بانک مرکزی و وزارت خارجه جزئیات دقیق از اجرای توافقات آزادسازی اموال بلوکه شده کشور اعلام کنند.

رئیس‌جمهور کشورمان نیز اعلام کرد که دولت تصمیم خواهد گرفت که چگونه ۶ میلیارد دلار از وجوه مسدود شده را که قرار است در توافق تبادل زندانی با آمریکا آزاد شود، هزینه کند و این پول «هرجا که ایران نیاز داشته باشد» هزینه خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.