براساس یک پرونده قضایی، تصاحب توییتر توسط ایلان ماسک یک محیط پر هرج و مرج را در پلتفرم رسانه‌های اجتماعی ایجاد کرده است.

نقض حقوق اجتماعی توسط ایلان ماسک

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از گاردین، براساس یک پرونده قضایی، تصاحب توییتر توسط ایلان ماسک یک محیط پر هرج و مرج در پلتفرم رسانه‌های اجتماعی ایجاد کرد. ممکن است حکم دولت، نیاز به بازنگری در شیوه‌های امنیت داده و حریم خصوصی را نقض کرده باشد.

وزارت دادگستری ایالات متحده (DoJ) در یک پرونده حقوقی ادعا کرد که اخراج کارکنان ایکس، سوالاتی در مورد اینکه آیا این شرکت با دستور تحمیل شده توسط مصرف‌کننده و ناظر مطابقت دارد یا خیر، ایجاد کرده است.

در این پرونده آمده است: «اطلاعات به دست آمده، محیط آشفته‌ای را به وجود آورده که سوالاتی را در مورد اینکه آیا ماسک و دیگر رهبران از انطباق «ایکس‌کروپ» (X Corp) با فرمان اجرایی ۲۰۲۲ اطمینان حاصل می‌کند یا خیر، مطرح کرد.»

در مثال دیگری از این پرونده، یکی دیگر از کارمندان گفت که مدیرعامل تسلا علی‌رغم محدودیت‌های نیروی انسانی بر راه‌اندازی سریع سرویس جدید توییتر بلو اصرار دارد.

براساس این شهادت، ماسک اصرار داشت که این سرویس باید راه‌اندازی شود، هرچند که نیروی انسانی توییتر به شدت کاهش یافته و باقی کارمندان در تلاش بودند تا این سرویس را حفظ کنند.

سال گذشته ایکس‌کروپ، اتهاماتی مبنی بر گمراه کردن مصرف‌کنندگان در مورد حریم خصوصی و امنیت داده‌ها را حل و فصل کرد.

در توافقی که پیش از خرید این شرکت توسط ماسک صورت گرفت، این شرکت با پرداخت جریمه ۱۵۰ میلیون دلاری موافقت کرد و دستور «کمیسیون تجارت فدرال» (FTC) را تایید کرد.

به گفته وزارت دادگستری ایالات متحده تلاش ایکس‌کروپ برای کنار گذاشتن این توافق به روز شده در پرونده‌ای که در ماه جولای تشکیل شد، باید رد شود.

این دستور به‌روزرسانی شده ایکس‌کروپ را ملزم می‌کند تا یک برنامه حفظ حریم خصوصی و امنیت داده‌ها را اجرا کند و کمیسیون تجارت فدرال را در صورت درخواست به‌روزرسانی کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.