رئیس مرکز بهبود فضای کسب و کار گفت: صدور پروانه وکالت باید از طریق درگاه ملی مجوزها انجام شود و این ربطی به استقلال کانون وکلا ندارد.

صدور پروانه وکالت باید از طریق درگاه ملی مجوزها باشد

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، در گفتگوی ویژه خبری امشب موضوع ورود پروانه وکالت و سردفتری به درگاه ملی مجوزها با حضور امیر سیاح رئیس مرکز بهبود فضای کسب و کار وزارت اقتصاد مورد بررسی قرار گرفت.

سیاح گفت: ۴۸۰۰ دستگاه به سامانه صدور مجوزها تا امروز متصل شده‌اند این سامانه بسیاری از کاغذبازی‌ها یا پارتی‌بازی‌ها را حذف میکند و فقط با شماره‌ملی می توان به کارها رسیدگی کرد.

او گفت: ثبت در خواست و صدور غیرحضوری مجوزها از کارکردهای درگاه ملی مجوزها است، کار مهم سامانه بازشدن درهای بازار خدمات است و هرکس شرایط این کار را دارد می تواند به بازار کار ورود کند.

رئیس مرکز بهبود فضای کسب و کار وزارت اقتصاد گفت: صدور پروانه وکالت باید از طریق درگاه ملی مجوزها باشد و این ربطی به استقلال کانون وکلا ندارد.

سیاح گفت: اتصال به درگاه ملی مجوزها به معنی شفاف شدن شرایط و هزینه‌های صدور و تمدید مجوزها است با صدور مجوز از طریق درگاه ملی مجوزها دیگر دستگاه‌ها حق ندارند بابت انتقال پروانه وکالت هر چقدر خواستند پول بگیرند.

به گفته او، کانون وکلا به هیچ عنوان زیر نظر وزارت اقتصاد نیست.

سیاح گفت: این تنها یک پنجره واحد میان شخص و درگاه صدور مجوز است، متاسفانه هزینه‌های غیرقانونی از برخی وکلا دریافت می‌شد. باید این فضا شفاف شود تا مسیر درگاه ملی مجوزها برای متقاضیان روشن و مشخص شود.

سیاح گفت: درگاه ملی مجوزها فقط صدور مجوزها را صادر می کند ما تا زمان صدور مجوزها در کنار متقاضیان هستیم.

رئیس مرکز بهبود فضای کسب و کار وزارت اقتصاد گفت: اتصال به درگاه مجوزها یعنی شفاف شدن هزینه‌های صدور مجوز وقتی دستگاهی از طریق درگاه ملی مجوزها صادر می شود دیگر مسئولان دستگاه نمی‌توانند به کسی به دلخواه مجوز بدهند یا ندهند و نباید برای پروانه هزینه دریافت کنند.

او گفت: در درگاه ملی مجوزها سیستم تصمیم می‌گیرد چه کسی مجوز بگیرد یا نگیرد متقاضی با یک کد ملی احراز می شود و معلوم می شود چه کسی صلاحیت دارد یا ندارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.