یک شرکت دانش‌بنیان موفق به تولید محصولات کنترل شبکه در اتاق سرور مراکز داده شد.

بومی‌سازی تجهیزات مراکز داده توسط دانش‌بنیان‌ها

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از آنا، «رضا سهرابی»، سرپرست این شرکت دانش‌بنیان درباره محصول و خدمتی که ارائه می‌کنند، گفت: ما در بحث ممیزی، ساخت، راه‌اندازی و استانداردسازی پروژه‌های مرکز داده در کشور فعال هستیم و محصولات کنترل شبکه اتاق سرور را تولید می‌کنیم که در مراکز داده نصب می‌شود و قابلیت مانیتورینگ دارند. شرکت‌هایی که در بحث مرکز داده فعالیت می‌کنند می‌توانند از محصولات ایرانی استفاده کنند.

وی در ادامه افزود: همچنین تولیدکننده ویدئوهای رک هستیم که قابلیت شرایط محیطی دارد و می‌تواند فضای داخلی رک را تنظیم کند. سنسورهای دما و نشتی آب روی آن‌ها نصب و در زمان بروز حادثه یا اتفاق در سیستم‌های خنک کننده مراکز داده با پیامکی به کارمندان اطلاع داده می‌شود.

سهرابی اظهار کرد: در گذشته تجهیزات مراکز داده فقط به صورت وارداتی در دسترس شرکت‌ها قرار می‌گرفت اما در چند سال گذشته به این سمت در حرکت هستیم که نیازهای این صنعت بومی‌سازی شوند. تولید محصولاتی که نیازی از صنعت را رفع می‌کنند باعث ارزآوری برای کشور می‌شود. ما در این زمینه در حال تلاش هستیم که صفر تا صد محصول موردنیاز صنایع را ارائه کنیم تا متقاضیان بتوانند در مراکز داده از این خدمات بومی بهره‌مند شوند.

سختی ثبت برند برای دانش‌بنیان‌ها

این فعال حوزه دانش‌بنیان درباره اصلی‌ترین چالشی که با آن مواجه می‌شوند، گفت: اگر از دانش‌بنیان‌ها حمایت بیشتری شود، بسیاری از سختی‌های مسیر کمتر شده و به تولید محصولات و خدمات بومی کمک بزرگی می‌شود. اصلی‌ترین چالشی که در این حوزه با آن روبه‌رو می‌شویم، بحث ثبت برند و تجهیزات است.

وی در ادامه افزود: مدارک و استاندارهایی که برای ثبت برند و تجهیزات نیاز می‌شود، آماده کردن آن‌ برای شرکت‌های دانش‌بنیان‌ بسیار دست‌وپاگیر است. در صورت برطرف شدن این چالش، با اطمینان بیشتری به برنامه ریزی‌های خود ادامه می‌دهیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.