مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اعلام اینکه این استان با نرخ ۴.۹ درصد، کمترین نرخ بیکاری را در بین استان‌های کشور به خود اختصاص داد، گفت: امسال ایجاد ۱۴ هزار و ۶۴۹ شغل در استان هدفگذاری شده است.

کدام استان کمترین بیکاری را دارد؟

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از ایرنا، طیب جعفری افزود: تعهد اشتغال استان در سال گذشته، ایجاد ۱۴ هزار و ۱۷۰ فرصت شغلی بود که با تلاش صورت گرفته بیش از این میزان محقق شد.

وی با بیان اینکه مطابق برش استانی سالانه، تحقق ۱۱۷ درصدی را در تعهد اشتغال استان داشته‌ایم، اضافه کرد: همچنین بر اساس گزارش مرکز آمار ایران طی بهار امسال، استان زنجان با نرخ ۴.۹ درصد، کمترین نرخ بیکاری را در بین استان‌های کشور به خود اختصاص داد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان افزود: بالاترین نرخ مشارکت اقتصادی نیز در سطح کشور در استان زنجان محقق شد که این مولفه حاکی از پویایی بازار کار و اشتغال بیشتر افراد در سن کار است.

جعفری از دیگر اقدامات صورت گرفته در استان در بخش کارآفرینی و اشتغالزایی را بهره‌برداری از سامانه جامع اشتغال اتباع خارجی به منظور ساماندهی آنها و نیز رونمایی از سامانه جستجوی شغل عنوان کرد و گفت: رونمایی از سامانه صدور مجوز کاریابی و مراکز مشاوره به منظور تسهیل در صدور مجوز کاریابی و مراکز مشاوره کارآفرینی از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه تسهیل اشتغال استان است.

طبق اعلام اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان بر اساس برنامه ابلاغی در راستای سیاست‌های اشتغالزایی دولت، امسال ایجاد ۱۴ هزار و ۶۴۹ شغل در استان هدفگذاری شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.